Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
ZAFER PROVASI 26/03/2019

ZAFER PROVASI

GAZİPAŞA'DA dün akşam, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere hazırlanan Ak Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı şovu yaşandı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen meclis üyesi adayları ve proje tanıtım toplantısına binlerce vatandaş katıldı. Meydanın tıklım tıklım dolduğu gecede ilk konuşmayı Ak Parti İlçe Başkanı Ali Doğan yaptı. Ardından kürsüye çıkan MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy ile Ak Parti Milletvekili Kemal Çelik, 31 Mart seçimleri için seçmenlere destek çağrısı yaptı. Sinevizyonla projelerin tanıtıldığı gecede, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Adil Çelik rüzgarı esti. Başkan Adayı Çelik, yaptığı hizmetleri özetleyerek, "Bütün bu hizmetleri birlikte başardık, yarım bırakma Gazipaşa" diyerek yeni dönem için halktan vize istedi.

 

NELER YAPTIYSAK

HEPSİNİ GÖRDÜNÜZ

“Seçildiğimiz günden itibaren hiç durmadan çalıştık" diyen Çelik, "Neler yaptıysak hepsini gördünüz. 20 yıl boyunca ilçeyi yönetmiş, biz devraldığımızda her taraf çukur, deniz yolu perişan olan Gazipaşa’da şimdi çıkmış birileri ‘Hizmet yapılmamış, biz hizmet’ yapacağız diyor. Bu halk size tam 20 yılını görev verdi. Artık kimseyi kandıramazsınız. Çünkü bu halk sıcak asfaltı da, parkeyi de, hizmeti de, belediyenin kapısının sürekli açık olduğunu da bizimle gördü. Size ne söz verdiysek her birini yerine getirdik. Telefonlarıma kendim bakıyorum. Söz bizim için namus ve şereftir.  Yapamayacağımız sözleri vermedik. Yapamadığımız işlerin hesabını da delikanlıca verdik. Diyorlar ki, ‘2014 kitapçığında yer alan Belediye hizmet binasını yapacağız’ demiştiniz. Evet dedik ama yapmadık. 20 kilometre sıcak asfaltı dökmezdik, çok güzel bir hizmet binası yapardık. Benim kırsal mahallelerimin yolu bozukken, vatandaşımın arabasının bir tekeri çukurdan çıkmadan diğeri çukura düşerken, hizmet binasında ben vicdanım rahat bir şekilde oturamazdım. Bunun için yapmadık, sizler için yapmadık. Ancak bu dönem yapacağız" dedi.

 

BU GENEL SEÇİM DEĞİL

Borç konusuna da açıklık getiren Başkan Adayı Çelik, "Tutturmuşlar belediyenin borcu var. Bize borç edebiyatı yapıyorlar. 2014’te belediyeye oturduğumuz da 103 milyon borç devraldık. 8 milyon da süre gelen Kombi davalarından toplamda 111 milyon lira borç aldık ama hiç yakınmadık.  Şuanda 38 milyon civarında borcumuz var.  Bunun 30 milyonunu yapılandırdık. Her ay 400 bin olarak ödüyoruz. Aralarında muhasebeci bir köylüm var. Hesabı çok güçlü ama bence iyi hesap yapamıyor. Çünkü belediyenin 100 milyon borcu var diyerek, her mahallede bir rakam veriyor. Eğer belediyenin borcu onun dediği gibi 100 milyonun üzerindeyse, yarın sabah hem başkanlığı bırakacağım, hem de adaylıktan çekileceğim. Ancak o da gereğini yapacak. Benim ülkücü olduğuma da laf söylüyormuş. Ben hem Ülkücüyüm, hem yörüğüm bunu herkes biliyor. 2019 yılında hem Ak Parti’nin, hem de ülkücülerin Cumhur İttifakı çatısı altında Belediye Başkan Adayı oldum. 6 gün sonra bir seçime gideceğiz. Bu genel seçim değil" diye konuştu.

 

MACERAYA GEREK YOK

Sözlerine devam eden Çelik, "Mehmet Ali Abiyi çok seviyorum ama Gazipaşa’da rüzgarlar sert eser. Vatandaş her zaman telefonun açılmasını ister, Gazipaşa’da vatandaş evi yandığında koşmanı ister, hasta olduğunda gelmeni ister. Gazipaşa’nın caddelerini 3-5 yılda öğrenemeyecek bir insanın ilçemize hizmet etme şansı hiç yok. Bunu lütfen iyi düşünün. Biz hızlı tren, tramvay, doğalgaz diyoruz. Mehmet Ali Abim, ‘Toplumsal huzur, barış’ diyor. Biz kavga etmiyoruz, biz Emniyet Müdürü atamıyoruz, belediye başkanı seçiyoruz. Madem Gazipaşa kendine yeter, 20 yıl boyunca neden yetemedi? Borç edebiyatını neden yapıyorlar biliyor musunuz? Allah korusun, yanlışlıkla kazanırlarsa 5 yıl boyunca yatacaklar, hizmet yapmayacaklar, zaten belediyeyi borçlu devraldık diyecekler. Biz borçla devraldık ama hiç ağzımızı açmadık. Sizden bir kardeşiniz olarak, 31 Mart’ta oy vermeye gittiğinizde kim hizmet yapabilir, telefonunuza kim bakabilir, kim hasta olduğunuzda yanınıza gelebilir, kim gece kapısını çaldığınızda kapısını açar bunları iyi düşünerek karar verin. Telafisi yok ve maceraya da gerek yok. Yarım kalan hizmetleri bitirmek için bizlere sahip çıkın” ifadelerini kullandı. Gecenin sonunda ise sahneye çıkan sevilen sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, meydandaki binlerce vatandaşa müzik ziyafeti sundu.

 

Bu haber 543 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. SU KRİZİ NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK? (56 kez okundu.) - 26/06/2019
  2. 2. SU ABONELERİNE KÖTÜ HABER (56 kez okundu.) - 26/06/2019
  3. 3. DENİZ SUYU TEMİZ ÇIKTI (38 kez okundu.) - 26/06/2019
  4. 4. ÖZGENÇ'TEN ALTERNATİF ÖNERİ (54 kez okundu.) - 26/06/2019
  5. 5. BÜYÜKŞEHİRDEN JET AÇIKLAMA (50 kez okundu.) - 26/06/2019
  6. 6. GÜNEY'DE ETKİN DENETİM (34 kez okundu.) - 26/06/2019
  7. 7. VATANDAŞIN YARDIMINA JANDARMA YETİŞTİ (36 kez okundu.) - 26/06/2019
  8. 8. UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE HATTI (33 kez okundu.) - 26/06/2019
  9. 9. DOKTORDAN FAKLI YÖNTEM (52 kez okundu.) - 26/06/2019
  10. 10. 'BİZİM SIKINTIMIZ ARTAN MALİYETLER' (270 kez okundu.) - 25/06/2019
Facebook Yorumları