Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
YILMAZ TAKİPTE 22/09/2019

YILMAZ TAKİPTE

CUMHURİYET Halk Partisi(CHP), 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçimiyle birlikte 31 Mart’ta kazandığı toplam 11 büyükşehir ve 10 il belediyesi başta olmak üzere aralarında Gazipaşa’da olmak üzere bütün belediyelerin 6 aylık performanslarını mercek altına alacak. CHP’de hem belediye başkanlarının faaliyetlerini denetlemek hem de belediyelerin çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi(YYKM) faaliyetlerine başlıyor. Genel merkez bünyesinde kurulan YYKM; bütçe gerçekleşmelerini, vaatlerin yapılıp yapılmadığını ve halk memnuniyetlerini ölçerek, belediyelerin 6 aylık durumunu analiz edecek. Bu kapsamda Gazipaşa’da da vatandaşlara,‘Belediye Başkanınız Mehmet Ali Yılmaz’dan memnun musunuz?’ sorusunun yöneltileceği çalışmanın ardından hazırlanacak raporun Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacağı öğrenildi. Ekim ya da Kasım ayında yapılması planlanan Belediye Başkanları Toplantısı’nda ise bu sonuçlar analiz edilerek, başkanların önüne konulacak. Performans sonuçlarına göre belediyelerin yanlış ve eksik uygulamalarının belirlenmesinin yanı sıra başarılı belediyeler de olumlu uygulamalarıyla bütün belediyelere örnek gösterilecek.

 

MALİ DİSİPLİN SAĞLAMASI ÖNEMLİ

Bu çalışma kapsamında, genel merkez ekiplerinin sahaya inerek, belediye başkanları için ‘memnuniyet anketleri’ hazırlayacakları öğrenildi. ‘Performans ölçümü’ olarak değerlendirilen bu çalışma ile Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın seçim vaatlerinin gerçekleşme durumu da mercek altına alınacak. Başkan Yılmaz’ın turizm, tarım, yol, alt yapı, tarımsal sulama ve istihdam gibi vaat ettiği tüm projelerinin gerçekleşme oranlarını analiz edecek. Haber merkezimizin konuyla ilgili kulislerden edindiği bilgilere göre, kimi çevreler Yılmaz’ın öncelikle mali disiplin sağlayarak, makam aracını kurtardığını, belediyenin borç yükünü hafifletme konusunda önemli adımlar attığı yönünde görüş belirtti. Bazı vatandaşlar da, layıkıyla çalışan ve işten kaytarmayan personele siyasi ayrımcılık yapmayan Yılmaz’a tam not verdi.

 

GAZİPAŞA’NIN 5 YILI HEBA OLMASIN

Gazipaşa’da değişen bir şey olmadığını ve yerinde saymaya devam ettiğini savunan kesimler ise Başka Yılmaz’ın bugüne kadar gerçekleştirdiği hizmetlerin herkesin yapabileceği çok sade basit projeler olduğunu belirterek, “Söz verilen, vaat edilen projelerin yerinde yeller esiyor. 31 Mart seçimlerinin üzerinden yaklaşık 6 ay geçti ne bir otel açıldı, ne çiftçiyi rahatlatacak tarım projesi hayata geçirildi, ne de istihdam konusunda bir ilerleme sağlanamadı. Geçmiş dönemden kalan projelerin tamamlanması ve birkaç yol çalışmasından başka bir şey yok ortada. Seçim meydanlarında söz verdiği işleri yapmayan, başka bir deyişle borç edebiyatı ile yapamayan bir belediye başkanı profili var karşımızda. Böyle giderse, Gazipaşa’nın bir 5 yılı daha heba olacak" dedi.

 

HALKIN MEMNUNİYETİ ÖLÇÜLECEK

Yerel yönetimlerden sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Ekim ayı içerisinde hazırlıklarımızı yaptık. Bütçe performanslarıyla ilgili bir ekip kurduk. Ekim ayında bütün belediyelerimizin performanslarını, 6 aylık tespitlerimizi ortaya koymuş olacağız” diye konuştu. Genel Başkan Yardımcısı Torun, genel sonuçlarla belediyelerin yatırıma ne kadar kaynak ayırdığı, personele ne kadar harcama yapıldığı gibi mali tabloda herhangi bir iyileşme olup olmadığının ortaya çıkacağını ifade etti. Seçimi kazanan belediye başkanlarının seçim vaatlerinden hangilerini gerçekleştirdiğinin araştırılacağını belirten Torun, halkın memnuniyetinin de ölçüleceğini ifade etti.

 

Bu haber 772 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. ALEVLİ BAYRAM (316 kez okundu.) - 27/05/2020
  2. 2. CEBELİ’DE BAZ ŞOKU (457 kez okundu.) - 27/05/2020
  3. 3. FIRTINA YIKTI GEÇTİ (280 kez okundu.) - 27/05/2020
  4. 4. EN SESSİZ BAYRAM (155 kez okundu.) - 27/05/2020
  5. 5. UYSAL’DAN ANLAMLI KUTLAMA (171 kez okundu.) - 27/05/2020
  6. 6. YENİKÖY'DE KENEVİR OPERASYONU (1157 kez okundu.) - 23/05/2020
  7. 7. HAVALİMANINDA SEVİNDİREN HABER (972 kez okundu.) - 23/05/2020
  8. 8. CORENDON'DAN ŞAŞIRTAN KARAR (861 kez okundu.) - 23/05/2020
  9. 9. ‘ALLAH BÖYLE TURİZMCİDEN KORUSUN’ (1221 kez okundu.) - 23/05/2020
  10. 10. AKKOCA'DAN YANIT GECİKMEDİ (1462 kez okundu.) - 23/05/2020
Facebook Yorumları