Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
SİYASİLERİN TERÖR ÖFKESİ 15/05/2019

SİYASİLERİN TERÖR ÖFKESİ

GAZİPAŞALI siyasilerden teröre lanet yağdı. Ülkemizde gerçekleşen hain saldırılar sonucunda 10 günde 12 şehit vermenin üzüntüsünü yaşadık. Son acı haber ise yanı başımızdaki Alanya'ya düştü. Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Irak sınırındaki Batıntepe üs bölgesine, PKK'lı teröristlerce sızma girişiminde bulunulması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli dün son yolculuğuna uğurlandı.

 

ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şehit Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli'nin naaşı askeri uçakla akşam saatlerinde Gazipaşa Havalimanı’na getirildi. Askeri törenle helallik için şehit annesinin evine götürülen şehit Zencirli’nin naaşı daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Mezarlığı'ndaki Asri Mezarlık Camii'ne getirildi. Dün öğle namazının ardından şehit için mezarlık yanındaki alanda cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Gazipaşa Kaymakamı Ali Sakar, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileriyle, askeri erkan ve binlerce vatandaş katıldı. Tören alanındaki şehidin naşının yanına gelen baba Hamza Zencirli, annesi Leyla Çelik ile kardeşleri Kamuran, Armağan, Yusuf ve Mustafa Zencirli ağıt yakarak gözyaşı döktü. Anne Leyla Çelik, şehit oğlunun tabutunun başında, en son Pazar günü görüştüklerini belirterek fenalık geçirdi. Antalya Müftüsü Osman Artan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından tören alanına toplanan kalabalığın omuzlarında taşıdığı şehidin naaşı, aynı mezarlıkta bulunan Alanya Garnizon Şehitliği'ne gözyaşları içerisinde toprağa verildi. Bu arada Alanya Garnizon Komutanlığı personeli, şehit Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli için üç pare silah atışı yaptı. Şehidin ailesi ve memleketi Kırşehir’den gelen yakınları kabri başında uzun süre gözyaşı dökerken, yetkililer, taziyelerin Mahmutlar Mahallesi’nde kabul edileceğini bildirdi.

 

CANIMIZ YANDI

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Yüreklerin yandığı acı haber sonrası tüm Türkiye'de olduğu gibi Gazipaşa'dan da lanet sözleri söylendi. Şehit cenazelerinde ortak paydada buluşan hükümet ve siyasi parti temsilcilerinin tek isteği terörün son bulması oldu. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Başkanı Ömer Güven, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Doğan, İyi Parti İlçe Başkanı Osman Nuri Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İlçe Başkanı Numan Terzi terörü lanetleyen açıklamalarda bulundu. Tüm Türkiye'nin canının yandığını belirten CHP İlçe Başkanı Ömer Güven, "Terörü lanetliyoruz. Nereden gelirse gelsin terörü kabul etmiyoruz. Genç yaşta toprağa düşen evlatlarımızın elbetteki kanı yerde kalmayacaktır. Hakkari'nin Irak sınır hattında bulunan Serabat'ta şehit düşen Alanyalı Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli evladımıza Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabırlar dilerim. Sadece Alanya'ya değil, tüm ülkemizin canı yandı. 10 gün içinde 12 şehit verdik. Herkesin içi yanıyor. İnşallah en kısa zamanda terörün son bulmasını istiyoruz" dedi. 

 

CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ

Yeri geldiğinde kanlarının son damlasına kadar savaşmaya hazır olduklarını aktaran Ak Parti İlçe Başkanı Ali Doğan, "Gelen haber yüreğimizi yaktı. Havalimanımızdan karşıladığımız şehidimizi, dün Alanya'da toprağa verdik. Şehidimizin tabutunu kaldırabildik. Ailemizin acısını paylaştık. Bu ülke ender bir coğrafyada yer alıyor. Geçmişte nasıl kanımızla koruduysak, gelecekte de çocuklarımız gerektiğinde yine kanlarıyla bu ülkeyi korumaya devam edecekler. Siyonist devletlerin gözü ülkemizin üzerinde bunu biliyoruz. Şehitlerimiz nasıl ki bu ülkeyi korumak için kanlarının son damlasına kadar verdilerse bizlerde aynı şekilde kanımızı son damlasına kadar vermeye hazırız. Şehit ailelerimizle gurur duyuyoruz. Onlara müteşekkiriz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Terörü bir kez daha lanetliyoruz" diye konuştu.

 

ÜLKEMİZ TERÖRÜ YOK EDECEK

Ülkeyi bölmek isteyenlerin başarılı olamayacağını ifade eden MHP İlçe Başkanı Numan Terzi ise, "PKK ülkemizin başına bela olan dış ülkelerin desteklediği bir oluşumdur. Son zamanlarda ABD'nin, Suriye'deki kolu PYD'ye verdiği destekle saldırılar attırdılar. Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu terörü yok edecek güçtedir.  Bu millet Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda canını vermiş, gazi olmuş ama bir karış toprağını vermemiştir. Terörü kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni zayıf düşürmeye, bölmeye çalışmanın yollarını aramaktadırlar. Türkiye güçlü bir devlettir. Herkes görecek ki şehitlerimizin kanı yarde kalmayacak. Ciğerlerimiz yanıyor. Ailelerimiz kadar bizlerde aynı acıyı yaşıyoruz. Bu vatanda analarımızın ağlamasını istemiyoruz. Biizm inancımıza göre şehitlik en kutsal mertebedir. Bizde şehit olanların ölmediğine inanılır. Bu anlamda her zaman 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' diyoruz. Şehit vermek elbetteki istemiyoruz. Ama şehitlerimizin de en üst mertebeye eriştiklerini biliyoruz. Ülkesini korumak için, bizlerin buralarda rahatça uyuyabilmeleri için şehit düştüler. Bu evlatları yetiştiren ailelerimize şükran ve minnet borçluyuz. Ne mutlu ki böyle güzel evlatlar yetiştirmişler. Allah şehit ailelerimizden razı olsun. Ülkemiz terörü bitirecektir. Şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum" diyerek sert sözler sarf etti. 

 

HÜKÜMETİMİZ ÇALIŞMA YAPACAKTIR

İyi Parti İlçe Başkanı Osman Nuri Yılmaz da, terörü lanetleyen açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Terörü herkes gibi bizlerde lanetliyoruz. Ülkemizin başı sağolsun. İnşallah en kısa sürede devlet bu terör denen lanetten kurtulur. Hükümetin bu noktada çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Bizlere düşen bir görev olduğunda her zaman hazır olacağız. Hükümet yetkilileri bu anlamda gerekli duyarlılığı göstermeleri gerekmektedir. Son şehit ateşi komşumuz Alanya'ya düştü. Şehidimize başsağlığı diliyor, ailesinin başı sağolsun diliyorum."

 

Bu haber 587 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. ŞAHİN’DEN MÜJDELER (163 kez okundu.) - 03/06/2020
  2. 2. UÇURUMDA CAN PAZARI (170 kez okundu.) - 03/06/2020
  3. 3. BU NASIL MANTIK? (165 kez okundu.) - 03/06/2020
  4. 4. ESKİ NORMALE DÖNDÜK (106 kez okundu.) - 03/06/2020
  5. 5. ÜRETİCİLERE ÇKS ÇAĞRISI (84 kez okundu.) - 03/06/2020
  6. 6. KÖY YOLUNDA KORKUTAN KAZA (1174 kez okundu.) - 02/06/2020
  7. 7. GAZİPAŞALININ TERCİHİ İSTANBUL (863 kez okundu.) - 02/06/2020
  8. 8. ÇİFTÇİLERE TAHLİL ÇAĞRISI (360 kez okundu.) - 02/06/2020
  9. 9. NORMALLEŞME DENETİMİ (363 kez okundu.) - 02/06/2020
  10. 10. SARISU AÇILIYOR AYSULTAN BEKLİYOR (557 kez okundu.) - 02/06/2020
Facebook Yorumları