Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
‘SİKKE NEREDE?’ 12/02/2020

‘SİKKE NEREDE?’

AK PARTİ İlçe Başkanı Ali Doğan, İl Başkanı Ethem Taş’ın, Alanya’da katıldığı genişletilmiş divan toplantısında ‘Böcek, 10 ayda çivi bile çakmadı’ şeklindeki açıklamasını değerlendirdi. İl Başkanı Taş’ın değerlendirmesine sonuna kadar katıldığını belirten İlçe Başkanı Doğan, arkasında iktidar gücü olmayan Gazipaşa’nın da aynı süreçte hizmet fakirine dönüştüğünü öne sürdü. Haber merkezimize konuyla ilgili çarpıcı açıklamada bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Doğan, “İl Başkanımız daha önce Gazipaşa’da yaptığımız, milletvekillerimizin de katıldığı divan toplantısında ‘Gazipaşa’ya da, Antalya’ya da bir çivi çakılmadı’ demişti. Yani hizmetin yapılamadığını, yapamayacaklarını, hizmet noktasında iktidar desteği olmayan bir belediyenin güçlü olamayacağını vurgulamıştı. O zaman, CHP ilçe başkanı da Gazipaşa adına ‘Biz sikke bile çakarız’ demişti. Ben de bu üslubu, nezaket kurallarına aykırı bulmuştum. Şimdi il başkanımız, bu ifadeyi kullandıysa tespitleri vardır doğrudur. Antalya, Gazipaşa ve aldıkları her belediyede yapılan hizmetleri, bizim dönemimizdeki hizmetlerle oranladığımız zaman, gerçekten yapılan işin bir çivi çakmak kadar bile olmadığını görüyoruz.

 

ÇAKTIKLARI SİKKEYİ GÖRMEK İSTİYORUZ

O açıdan, muhalefet belediyelerin kendi imkanlarıyla, vatandaşın istediği oranda yatırım yapması mümkün değil. Gazipaşa’da daha 10 ay bile dolmadan 3 defa kredi talebiyle meclisten yetki istendi. Hizmeti tıkamayalım diye,  ilk 2’sine destek verdik. Ama 3’üncü geldi, 4’üncünün gelip gelmeyeceği belli değil. Demek ki, hükümet desteği olmazsa, Antalya da Antalya’ya yetmez, Gazipaşa da Gazipaşa’ya yetmez. Biz bunu bildiğimiz için, ‘İktidar belediyeciliği’ diye diye dilimizde tüy bitti. Onun için, Sayın İl Başkanımın tespitleri yerindedir. Bunlar, ‘Çivi de çakarız, sikke de çakarız’ demişlerdi. Çaktıkları çiviyi de sikkeyi de görmek istiyoruz. Öyle bir şey yok, olmayacak da. Kredi ile idare edilen bir belediye, daha kaç yıl gider bilmem. Şunu yine yeniden vurgulamak isterim; biz halk için siyaset yaparız, muhalefet için değil. CHP, İyi Parti, MHP, Ak Parti ve diğer tüm partilerle, tüm insanlar bizim insanımız. Biz bu insanların tamamına hizmet etmeye devam edeceğiz. Bir istekleri olduğu takdirde birlikte çalışmaya da varım. Buyursunlar, birlikte taş koyalım. İktidar gücü olmadan hizmet eksik olur. Bunu o arkadaşlarım da biliyor. Tabi ki siyaseten, iktidara gelmek için vatandaşlara bir takım sözler verdiler. Ama zaman bu sözlerin yerine gelmeyeceğini ispatlamaya başladı ve ispatlamaya da devam edecek. Vatandaşların mevcut durumu görüp, işi ehline vereceklerine hiç şüphem yok. Allah’ın izni ile önce 2023 başkanlık seçimini, ondan sonra 2024’te Gazipaşa ve tüm belediyeleri fethedeceğiz” dedi.

 

AK PARTİ’NİN AMBLEMİ VE IŞIĞI ŞART

Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın 10 aylık icraatlarının karnesini de veren Ak Parti İlçe Başkanı Doğan, “Mehmet Ali kardeşim, beyefendi ve nazik bir adam. Son derece kişiliği de düzgün. Fakat belediyeyi iyi yönetmek yada yatırım planlamasında sonuç almak için bu şahsi özellikler yeterli değil. Şahsen kendisi beyefendi bir adam ama araba deposunda mazot olmadan gitmez, lamba dibinde yağ olmadan yanmaz. Olmaz bu işler. Yani, lambanın yanabilmesi için enerjinin hatlardan gelmesi gerekiyor. Enerji de, ancak bizim kanalımızla hükümet aracılığıyla vatandaşa gelir. Bu insanlar iyi insanlar olsalar da iktidar gücü olmadığı için yönetme ehliyetleri mümkün değil. Zaten vatandaşlarımızda da bu serzenişlerini görüyoruz. Biz vatandaşlara layık olmak için ve halkı memnun edebilmek için neler yaparız, şimdiden 2023 Türkiye’sinin ve 2024 belediyeciliğinin projelerini yapıyoruz. Sürekli sahada çalışıyoruz ve ‘durmak yok yola devam’ diyoruz. Her gün vatandaşlarımızla cenazede, düğünde, bayramda kucak kucağa gönül gönüleyiz. Tabi ki elde ettikleri kazanımları yitirmenin üzüntüsü ve acısı içinde olduklarını takip ediyor ve görüyoruz. Onun için de ben bugün seçim olsa, vatandaşın kararının önceki gibi olmadığını gözlemliyorum. Gazipaşa'nın, Antalya’nın hatta Türkiye’nin aydınlanması için Ak Parti’nin amblemi ve ışığı şart. Dünya masumlarının aydınlanması için de Reisin devlet başkanı olarak, Cumhurbaşkanı olarak başta kalması şart. Çünkü, tüm İslam aleminin, ümmetin, milletin, dünya mazlumlarının, ve haktan tarafa olanların tek umudu Recep Tayyip Erdoğan” diye konuştu.

 

 

Bu haber 1227 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. TAHSİS TARTIŞMASI (549 kez okundu.) - 25/09/2020
  2. 2. MİLLİ SERVET ÇÜRÜYOR (461 kez okundu.) - 25/09/2020
  3. 3. FENERBAHÇELİLERDEN CINGIL’A DERBİ ZİYARETİ (389 kez okundu.) - 25/09/2020
  4. 4. DEREYE YENİ KÖPRÜ (477 kez okundu.) - 25/09/2020
  5. 5. TARSİM UYARISI (317 kez okundu.) - 25/09/2020
  6. 6. SİCİL AFFI ÇAĞRISI (516 kez okundu.) - 24/09/2020
  7. 7. DOĞANCA YOLLARI ASFALTLANIYOR (513 kez okundu.) - 24/09/2020
  8. 8. KUMARA REKOR CEZA (650 kez okundu.) - 24/09/2020
  9. 9. YAYLA YOLU TAMAM (536 kez okundu.) - 24/09/2020
  10. 10. ABİNİN FERYADI (1061 kez okundu.) - 23/09/2020
Facebook Yorumları