Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
‘SAKIN BASMA’ 17/02/2020

‘SAKIN BASMA’

CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) İlçe Başkanı Ömer Güven, gövdesindeki çatlak nedeniyle Gökçeler Barajı’nda su kaybı olduğu yönündeki iddiaya destek verdi. Gökçeler Barajı’nda suyun renginin dahi değiştiğini öne süren CHP İlçe Başkanı Güven, “Geçtiğimiz günlerde eski dönem Belediye Başkanımız Sayın Cem Burak Özgenç, Gökçeler Barajı ile ilgili bir açıklama yaptı. Barajda, delik ve sızıntı olduğunu belirtti. Ali Hocam da buna karşılık iddialı bir açıklamada bulunarak, barajda çatlak varsa gövdesini basacağını söyledi. Ben barajın olduğu bölgede birkaç cenazeye katıldım. Kış gününde olmamıza rağmen barajda su yoktu. Suyu sürekli bırakıyorlarmış. Bu durumda, Cem Burak başkanımız mı haklı yoksa Ali Doğan başkanımız mı haklı bilemiyorum. Ama orada şu anda su yok denecek kadar az. Ali Hocama bu konuda önerim, sakın gövdesini basmasın. Belli ki bir yerde bir sıkıntı var, kendini boş yere feda etmesin. Kaçamak cevaplarla bu işler çözülmez. Gerçekten bir sıkıntı varsa, Devlet Su İşleri(DSİ) açık açık söylemek zorunda. Toprak yapısında mı yoksa inşaatta mı bir sıkıntı var? Bunu, kamuoyuna açıklamak zorundalar. Suyun rengi dahi değişmeye başladı. Bunu bir incelemeleri gerekiyor. Suda değişik renkler var. Toprak mı karışıyor, orada başka bir şey mi var bilemiyoruz. Ama kış gününde barajda suyun olmadığını ben gözlerimle gördüm. Tekrar söylüyorum, kimse saklamasın. Gökçeler Barajı’nda bir sorun var. Niye suyu tutmuyorsunuz? Niye su tutumunu bırakıyorsunuz? Biz bir hata olmasını istemiyoruz, bir hata aramıyoruz. Ama bir hata var. Bu hatayı söylesinler Çünkü milli servet, yazık olacak” dedi.

 

GÖKÇELER BAYKAL ZAMANININ PROJESİ

Ak Partililerin çok övündüğü barajın 1979 yılının bir projesi olduğunu iddia eden CHP İlçe Başkanı Güven, “Burası, eski genel başkanımız Deniz Baykal’ın bir projesiydi. Sebebi de, rahmetli Feyzullah Şimşek’in, Zeytinada Mahallesine sulama suyu talebiydi. Ali Hocam hatırlarsa, bir Muhtarlar Toplantısı’nda önerim olmuştu. Şu anda sulama su borularının genellikle Bakılar’a, Kahyalar’a, Sarıağaç tarafına, Havalimanı civarına döşendiğini, bunu DSİ ile görüşmesi gerektiğini ve ivedilikle bu boruların Zeytinada tarafına aktarılması gerektiğini, bu konuda destek olacağımızı söyledim. Kendisi de kabul etmişti. Ama hala Havalimanı, Beyobası civarına yada Bakılar’a döşeniyor borular. Herhalde havalimanı projesini tam olarak bilmiyorlar. Gazipaşa Havalimanı, 150 metre sağlı sollu olmak üzere genişleyecek olan bir proje. Yani, şu anda sökülecek olan yerlere boru döşeniyor. Bu da milli israftır, haramdır. Suyun acilen gerekli olduğu yer, Zeytinada, Güney, Gökçeler, Göçük ve Gökçebelen mahalleleri tarafıdır. Çünkü orada, gerçekten insanların geçim kaynağı tarım. Onlara bir şekilde yardım etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

 

SONDAJ ÇÖZÜM DEĞİL

Sulama suyu sorununu çözmek için DSİ tarafından yasaklı bölgelere verilen sondaj izninin de çözüm olmayacağını öne süren Başkan Güven, “Şu an herkes bir sondaj vurduruyor ve ondan mutlu oluyor. Sonra bir başkası sondaj vuruyor, onun suyu kuruyor. Hem yeraltı zenginliklerini yok ediyoruz, hem de kuyu açtıran insanları maliyete sokuyoruz. Sayın DSİ Müdürümüz bu yazıyı okursa, ivedilikle Zeytinada Mahallesi’ne bu boruları döşemeye başlanması için bir an önce harekete geçilmesi gerçeğini görsün” dedi.

 

 

Bu haber 1360 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. 18 SİL BAŞTAN (207 kez okundu.) - 31/03/2020
  2. 2. ÇİFTÇİNİN DESTEKLENMESİ ŞART (94 kez okundu.) - 31/03/2020
  3. 3. SOSYAL MESAFEYİ TAKAN YOK (117 kez okundu.) - 31/03/2020
  4. 4. KORONA YARIŞMA KONUSU OLUYOR (90 kez okundu.) - 31/03/2020
  5. 5. İZİNLİ SEYAHAT DÖNEMİ (381 kez okundu.) - 30/03/2020
  6. 6. İYİ KONGRE ERTELENDİ (280 kez okundu.) - 30/03/2020
  7. 7. EKMEL’DE KORKUTAN KAZA (453 kez okundu.) - 30/03/2020
  8. 8. KAMYON YAN YATTI (369 kez okundu.) - 30/03/2020
  9. 9. OTOGARDA KORONA SESSİZLİĞİ (279 kez okundu.) - 30/03/2020
  10. 10. ESNAF KOMADA (990 kez okundu.) - 27/03/2020
Facebook Yorumları