Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
‘RÜYALAR BİZİMLE GERÇEKLEŞİR’ 18/02/2020

‘RÜYALAR BİZİMLE GERÇEKLEŞİR’

AK PARTİ Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, ‘Gazipaşa Belediyesi’ni ancak rüyasında görür’ ve ‘Barajda sorun var sakın gövdeni basma’ diyen CHP İlçe Başkanı Ömer Güven’e sert sözlerle yüklendi. Siyaseten görevini yapan CHP İlçe Başkanı Güven’e saygı duyduklarını belirten Ak Parti İlçe Başkanı Doğan, “CHP İlçe Başkanımız Sayın Ömer Güven, bizim Gazipaşa ve Antalya’yı geri alacak olmamıza, ‘rüyasında görür’ demiş. Ömer Başkana şunu hatırlatmak isterim. Ak Parti’nin bir özelliği var, o da rüyaları gerçekleştiren bir parti olması. Bugün gayri safi milli hasıla, kişi başına düşen gelir, Türkiye’nin kendi helikopterini uçurması, Türkiye’nin hatırı sayılır bir kilometre kadar duble yol yapması, ülkemizin Amerika ve Rusya devlet başkanlarına kafa tutabilmesi ve milletin başını dimdik, onurlu şekilde tutabilmesi bu milletin rüyalarıydı. Biz belediyeyi Allah’ın izniyle alacağız, bunlar görünen şeyler. Biz milletin rüyalarını gerçekleştiriyoruz. Ak Parti rüyaları gerçekleştiren bir parti. Ömer Başkana söylemek isterim; bazı rüyalar hızlı ve hemen gerçekleşir. Önce hissedersin, sonra rüyasını görürsün, sonra gerçekleşir. O açıdan, rüyaları küçümsememesi lazım diye düşünüyorum. Önümüzdeki ilk seçimde, rüyalarımız gerçek olacaktır. Onun kafasındaki gibi, ‘Biz aldık belediyeyi bir daha vermeyiz’ gibi bir şey yok” dedi.

 

İDDİAYI İSPAT MÜFTERİNİN İŞİDİR

Gökçeler Barajı’nda delik yada çatlak olmadığını bir kez daha yineleyen Ak Parti İlçe Başkanı Doğan, “Barajı çok seviyorlarsa, beraber basalım gövdemizi. İddiayı ispat müfterinin işidir. Ben baraj mühendisi, topografya mühendisi yada konu ile ilgili teknik bir bilim adamı değilim. Fakat siyasetçiyim. Siyasetçiler bilgi alır, derler, toplar ve toplumu bilgilendirir. O açıdan, biz de toplumu bilgilendirmemizi yaptık. Bölge müdürümüze ve genel müdürümüze gerekli soruları sorduk. Teknik raporları istedik. Teknik raporlarda, delik ve çatlak gibi bir durumun olmadığını gördük. DSİ Bölge Müdürümüzün de açıkladığı gibi; yan taraflar ile ilgili yer altından ve dere yatağından gelen diğer sular, üstteki suyun basıncından dolayı rezerve giremediği için yeraltındaki diğer kanalları kullanarak ön taraftan çıkma eğilimi gösteriyor. Su kaybı gibi görünen şeyler, yeraltından ve dere yatağından gelen diğer suların, havzaya giremediği için kendi yolunu bulup barajın alt kısmından çıkmasından ibarettir. Bizim teknik olarak aldığımız bilgiler buna dayalı. Bunun normal bir şey olduğunu söylüyorlar. Ben de dinliyorum. 'Böyle bir iddia var, yoksa bizim bilmediğimiz bir şey mi var’ diye soruyorum. ‘Olsa niye saklayalım ki bunu’ diyorlar. Şöyle bir şey var; sanki baraj Ak Parti’nin de biz bu ayıbımızı örtmeye çalışıyormuşuz gibi bir algı oluşturmaya çalışıyor, karşıdaki siyasi kişilikler. Bu çok ayıp. Baraj bu milletin hazinesiyle yapıldı. Keşke onlar da bir yere bir şey, bir gölet yapsalar da görsek” diye konuştu.

 

PROJE KİMİNSE SAYGI DUYARIZ

CHP İlçe Başkanı Güven’in, baraj projesinin Deniz Baykal’a ait olduğu yönündeki açıklamasını da değerlendiren Başkan Doğan,  “Projenin kime ait olduğu önemli değil. Deniz Baykal’ın projesiyse de saygı duyarız. Ondan sonraki başka herhangi bir CHP’linin buna bir çakıl taşı katkısı varsa, ona da saygı duyarız. Biz bunu onun projesi, bunun projesi olarak değerlendirmiyoruz. Bu Türk milletinin projesi. Onlar nedir, onu bilmiyorum. Onlar kendilerine hangi rolü biçiyor, onu da bilmiyorum. Ama biz bu milletin hizmetkarıyız. Bugün baraj yaparız, yarın yol yaparız, diğer gün tünel yaparız. Viyadük yapıyoruz. Yarın uzaya araç gönderiyoruz. Allah izin verirse savaş uçaklarımızı yapıyoruz. Kendi yaptığımız helikopterler sınır güvenliğimizi sağlıyor. Bilim adamlarımız harıl harıl çalışıyor. Hamdolsun ne ekonomik kriz var, ne siyasi bir çalkantı var ülkede. Fakat bir bardak suda fırtına koparmaya çalışanlara bu millet fırsat vermeyecek. Biz, kendi kafamızdan bunları yapmıyoruz. Milletin bize sandıkta, ‘Gelin kardeşim, bunu başkaları yapamaz. Siz yapıyorsunuz’ diyerek güç ve cesaret verdiği için biz yapıyoruz” dedi.

 

Bu haber 1138 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. 18 SİL BAŞTAN (212 kez okundu.) - 31/03/2020
  2. 2. ÇİFTÇİNİN DESTEKLENMESİ ŞART (95 kez okundu.) - 31/03/2020
  3. 3. SOSYAL MESAFEYİ TAKAN YOK (120 kez okundu.) - 31/03/2020
  4. 4. KORONA YARIŞMA KONUSU OLUYOR (93 kez okundu.) - 31/03/2020
  5. 5. İZİNLİ SEYAHAT DÖNEMİ (382 kez okundu.) - 30/03/2020
  6. 6. İYİ KONGRE ERTELENDİ (281 kez okundu.) - 30/03/2020
  7. 7. EKMEL’DE KORKUTAN KAZA (455 kez okundu.) - 30/03/2020
  8. 8. KAMYON YAN YATTI (371 kez okundu.) - 30/03/2020
  9. 9. OTOGARDA KORONA SESSİZLİĞİ (280 kez okundu.) - 30/03/2020
  10. 10. ESNAF KOMADA (991 kez okundu.) - 27/03/2020
Facebook Yorumları