Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
PLATFORMDAN SERT CEVAP 15/09/2020

PLATFORMDAN SERT CEVAP

GAZİPAŞA Hepimizin Platformu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven’in açıklamalarına sert bir dille cevap verdi. Gazipaşa Hepimizin Platformu’nun tek amacının ‘Gazipaşa’nın ve Gazipaşalı’nın çıkarlarını korumak’ olduğunun belirtildiği basın açıklamasında CHP İlçe Başkanı Güven’in siyasi şov yaptığı vurgulandı.

 

İLKESİ OLMAYAN İLKELİ DURUŞU ANLAYAMAZ

Gazipaşa Hepimizin Platformu adına açıklama yapan Sözcü Mustafa Akkoca, CHP İlçe Başkanı Ömer Güven'in açıklamalarının büyük bir hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Akkoca basın açıklamasında şunları söyledi, “CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven'in platformumuza yönelik mesnetsiz itham ve suçlamalarını büyük bir hayal kırıklığı ile basından öğrendik. Bu talihsiz açıklamaların kendisine yaptığımız nezaket ve sorunların çözümüne yönelik samimi iş birliğini talep ve teklif ettiğimiz ziyaretimizin ardından gerçekleşmesi hayal kırıklığımızı daha da arttırmıştır. Gazipaşa Hepimizin Platformu, sadece Gazipaşa'nın ve Gazipaşalının çıkarlarını savunmak için samimiyetle bir araya gelmiş insanların oluşturduğu bir kuruluştur. Bu gerçeği gören her görüşten ve düşünceden Gazipaşalılar her geçen gün artan bir destekle platformumuza katkı sunmaktadırlar. Gazipaşa Hepimizin Platformu ilkeli duruşu gereği, Uzunkum'un (Aysultan Plajı) birilerine peşkeş çekilmesine karşı hangi noktadaysa, Selinus Kalesi ve antik kentinin imara açılması karşısında aynı noktadadır. Güney ve Muzkent köylerinin idam fermanı anlamına gelen madencilik faaliyetlerine karşı hangi noktadaysa, Koru, Kahyalar ve Selinus kıyılarının, üstelik halkın kullanımını engellemek pahasına ve Gazipaşa esnafına gelir getirmemek pahasına birilerine peşkeş çekilmesine karşı aynı noktadadır. Çünkü ilkeli duruşa sahip olmak bunu gerektirir! Bununla birlikte, Selinus antik kentinin imara açılmaması gerektiği noktasında aynı fikirde olduğumuz, ancak diğer konularda anlaşamadığımız kişi ve kuruluşlar rahatlıkla etkinliğimize katılabilsinler diye basın açıklamamızda ihtilaf halinde olduğumuz konulara değinmedik” dedi.

 

GÜVEN GÖREVİNİ YAPMADIĞI İÇİN BİZ MÜCADELE EDİYORUZ

Amaçlarının ne siyasete girmek nede şov yapmak olduğunu söyleyen Akkoca açıklamasına şöyle devam etti, “Bir yandan Manavgat'taki Ulualan ölü alan olmasın diye siyaset daha doğrusu şov yapan, diğer yandan Gazipaşa'yı ölü alan haline getirecek planları destekleyen Ömer Güven'in, zaten halkın yararına samimi bir mücadelenin içinde olmayacağını biliyorduk. Ancak tarafsız, önyargısız ve partiler üstü olduğumuz için diğer parti başkanlarını olduğu gibi kendisini de ziyaret ederek kendimize yakışanı yaptık. Son basın açıklaması ile Ömer Güven de kendisine yakışanı yaptı. Siyasi muhalefet toplumun rahatsızlıklarını dile getirmek ve toplumsal muhalefete öncülük etmekle yükümlüdür. Siyasi muhalefet bu görev ve sorumluluğunu yerine getirmediği ya da getiremediği zamanlarda toplumsal muhalefet inisiyatifi ele alır ve kendi haklarını korumak için harekete geçer. Dolayısıyla bizler Gazipaşa Hepimizin Platformu üyeleri olarak, Ömer Güven'in iddia ettiği gibi siyasete girmek istediğimiz için değil; kendisi ve yanındakiler görevini yapmadığı için bu mücadeleye girdik. Gazipaşa Hepimizin Platformu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Gazipaşa'nın ve Gazipaşalı'nın çıkarlarını kararlılıkla korumaya devam edecektir” dedi.

 

GÜVEN NE DEMİŞTİ?

CHP İlçe Başkanı Ömer Güven, gazetemize yaptığı açıklamada, Gazipaşa Hepimizin Platformu tarafından Selinus Sahili ile Koru Mahallesi’ndeki antik kentin eşdeğermiş gibi gösterilmeye çalışıldığını söylemişti. CHP İlçe Başkanı Güven, “59 dönüm hazine arazisi için mücadele edilecekse buna varız. Biz parti olarak mücadeleye devam edeceğiz. Ama gelecek için siyasi malzeme yapıp,  şov yapılıyorsa biz o işte yokuz” ifadelerini kullanmıştı.

 

Bu haber 1663 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. TAHSİS TARTIŞMASI (707 kez okundu.) - 25/09/2020
  2. 2. MİLLİ SERVET ÇÜRÜYOR (579 kez okundu.) - 25/09/2020
  3. 3. FENERBAHÇELİLERDEN CINGIL’A DERBİ ZİYARETİ (491 kez okundu.) - 25/09/2020
  4. 4. DEREYE YENİ KÖPRÜ (588 kez okundu.) - 25/09/2020
  5. 5. TARSİM UYARISI (413 kez okundu.) - 25/09/2020
  6. 6. SİCİL AFFI ÇAĞRISI (612 kez okundu.) - 24/09/2020
  7. 7. DOĞANCA YOLLARI ASFALTLANIYOR (601 kez okundu.) - 24/09/2020
  8. 8. KUMARA REKOR CEZA (755 kez okundu.) - 24/09/2020
  9. 9. YAYLA YOLU TAMAM (633 kez okundu.) - 24/09/2020
  10. 10. ABİNİN FERYADI (1161 kez okundu.) - 23/09/2020
Facebook Yorumları