Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
PAZARCI'DAN ÇELİK'E DESTEK SÖZÜ 26/03/2019

PAZARCI\'DAN ÇELİK\'E DESTEK SÖZÜ

GAZİPAŞA Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Adil Çelik, Pazarcı Mahallesinde soğuk ve fırtınalı havaya rağmen düzenlediği toplantıda gövde gösterisi yaptı. Başkan Adayı Çelik, katılımın yoğun olduğu toplantıda kendisini coşkuyla karşılayan mahalle sakinlerine müjde üstüne müjde verdi. Gazipaşa'yı 20 yıldır yönetenlerin Pazarcı’yı delik deşik stabilize bir asfalta mahkum ettiğini belirten Çelik, Pazarcı’ya 5 yılda 60 bin metrekare parke yol ve kaldırım ile 10 kilometre sıcak asfalt yaptıklarını hatırlattı. Uluhendek deresini DSİ ile işbirliği içerisinde ıslah ettiklerini söyleyen Çelik, “Pazarcı’nın bir tarafında Uluhendek, bir tarafında Hacı Musa Çayı, bir tarafında D400, bir tarafında Selinus Sahili. Burada halkın ayağını toza bulaştırmayacağız. Ben artık parke yol ve kaldırımı, sıcak asfaltı vaatten, projeden saymıyorum ama yeni dönemimizde Pazarcı Mahallemizde parkesi, yolu bitmeyen sokak kalmayacak. Bunu sizlere garanti ediyorum” dedi.

 

PAZARCI'YA SAĞLIK

OCAĞI GETİRECEĞİZ

Pazarcı'ya yeni dönemde neler yapacağını açıklayan Çelik, mahalle sakinlerine müjde üstüne müjde verdi. Gazipaşa’nın en büyük mahallesi olduğu halde bir tane bile camisi bulunmayan Pazarcı’ya 3 adet cami alanı kazandırdıklarını açıklayan Çelik, “Ahmet Tuncer Okulunun yanında ayırdığımız Cami alanına 2-3 ay içinde temel atacağız. Projesi bile hazırlandı. Yeni dönemdeki ilk işimiz bu olacak. Müjdelerimiz bitmedi. Pazarcı’ya 112 istasyonu getiriyoruz. İl Sağlık Müdürü ile görüşmemizi yaptık, seçimin ardından protokolleri imzalıyoruz. Ayrıca bir doktor olarak yaşlı teyzelerimizin, amcalarımızın, çocuklarımızın başka mahallelerdeki sağlık ocaklarına gitmesine gönlümüz razı değil. Yeni dönemde Pazarcı’ya aile sağlığı merkezi açarak, sizleri bu çileden de kurtaracağız” diye konuştu. Pazarcı’da devam eden projelerle ilgili de bilgi veren Çelik, “Uluhendek’i 2 yıl içinde bitireceğiz. 200 metrelik kısmına başladık. Işıklarını yaptık, derenin ıslahını yaptık. Bisiklet yolları, koşu yolları, parklar, dinlenme alanları yapacağız ve Hacımusa çayına bir gerdanlık gibi bağlayacağız. Bu tarafa geçeceğiz. Hacımusa çayına başladık. Yüzde 70’i bitti. 1.5 yıl içinde tamamlayacağız. İç içe olduğunuz Koru Mahallesinde sahil projesini ihale ettik. Fener Mesire alanı muazzam bir hale geldi. Onun daha güzelini Kızılin’in üzerine yapacağız. Şelalesiyle, tırmanma parkuru, kamelyalar ve sosyal aktivite alanları ile bölgenin en güzel mesire alanı olacak” şeklinde konuştu.

 

SEÇİME GİDERKEN

SİYASET GÜTMEYİN

Millet İttifakı Adayı Mehmet Ali Yılmaz’ın “Gazipaşa’nın kaynağı Gazipaşa’ya yeter” söylemini eleştirerek sözlerine devam eden Çelik, “Mehmet Ali Abi, Gazipaşa’da 10 mahalleyi 20 yıldır CHP’nin yönettiğini bilmiyor galiba. Son 10 yılda deniz yolunun yağmur suyu hattını yapamadı. Gelir gelmez biz yaptık. Madem kaynağınız yetiyordu niye yapmadınız. Bir de tutturmuşlar bir borç edebiyatı gidiyor. Yok Gazipaşa Belediyesi’nin 160-200 milyon borcu varmış. Bunu ispatlarsanız yarın başkanlıktan ve adaylıktan istifa edeceğim. 111 milyon borçla belediyeyi devraldık. Hiç de yakınmadık. Şuan borcumuz 38 milyon lira. 150 milyona yakın da hizmet yapmışız. Bunlar niye böyle diyor biliyor musunuz? Allah korusun kazara belediyeyi kazanırlarsa, borçlu aldık deyip kıvırıp geçecekler. Uyanık bunlar. Onun altyapısını hazırlıyorlar. Madem borç var, hizmet yapamayacaksınız, çekilin kardeşim. Biz hem borç öderiz, hem hizmet yaparız” dedi. Son olarak 31 Mart günü sandığa gidecek seçmene seslenen Çelik, şunları söyledi: “Lütfen yerel seçimde sandık başına giderken, siyasi kimliğinizi evde bırakıp gidin. Size kim hizmet edebilir. Uluhendek’i kim tamamlar, Hacımusa’yı kim tamamlar, Evliya Tepesi Mesire Alanını kim tamamlar, Selinus Kalesi aydınlatma ve yürüyüş yolunu kim tamamlar. Su Kemerleri restorasyonunu kim yapabilir. Bunun dışında size verdiğim müjdeleri kim yerine getirebilir. Bunları lütfen göz önüne alın ve oyunuzu öyle verin.”

 

Bu haber 280 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. SU KRİZİ NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK? (56 kez okundu.) - 26/06/2019
  2. 2. SU ABONELERİNE KÖTÜ HABER (55 kez okundu.) - 26/06/2019
  3. 3. DENİZ SUYU TEMİZ ÇIKTI (38 kez okundu.) - 26/06/2019
  4. 4. ÖZGENÇ'TEN ALTERNATİF ÖNERİ (53 kez okundu.) - 26/06/2019
  5. 5. BÜYÜKŞEHİRDEN JET AÇIKLAMA (49 kez okundu.) - 26/06/2019
  6. 6. GÜNEY'DE ETKİN DENETİM (34 kez okundu.) - 26/06/2019
  7. 7. VATANDAŞIN YARDIMINA JANDARMA YETİŞTİ (36 kez okundu.) - 26/06/2019
  8. 8. UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE HATTI (33 kez okundu.) - 26/06/2019
  9. 9. DOKTORDAN FAKLI YÖNTEM (52 kez okundu.) - 26/06/2019
  10. 10. 'BİZİM SIKINTIMIZ ARTAN MALİYETLER' (270 kez okundu.) - 25/06/2019
Facebook Yorumları