Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
MUHTARLARA VEKİL DESTEĞİ 11/09/2019

MUHTARLARA VEKİL DESTEĞİ

GAZİPAŞA'YA gelen CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, ilçede bulunan bazı muhtarlar ile biraraya geldi. Milletvekili Zeybek, muhtarların yetkilerini güçlendirmek ve belirli bir bütçelerinin olması için çalışma yaptığını söyledi. Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, CHP Antalya Milletvekilleri Avukat Cavit Arı ve Rafet Zeybek, Gazipaşa Mahalle Muhtarları Derneği'ni ziyaret etti. Mahalle sorunlarının dinlendiği toplantıda, muhtarlar tek tek söz alarak yaşadıkları sıkıntıları anlattı. İlçe merkezinin yanısıra kırsal kesimlere hizmet götürmenin de önemli olduğunun altını çizen Milletvekili Zeybek, "Kırsal kesimlerin eli-ayağı, gözü-kulağı olan muhtarlarımız için çalışma yapmaktayım. Muhtarlarımızla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne(TBMM) bir teklif vermeyi düşünüyorum. Bu teklifte, muhtarlarımızın yetkilerinin güçlendirilmesini ve belirli bir bütçelerinin olmasını isteyeceğim. Çünkü muhtarlarımız kırsal kesimlere hizmet götürmenin aracısı konumundadır. Yetkileri arttırılmalıdır" dedi.

 

MUHTARLAR ÇOK ÖNEMLİ        

Muhtarların yerel yönetimlerin temeli olduğunun altını çizen Zeybek, son yıllarda her ne kadar yetkileri azaltılmış, işlevi zafiyete uğratılmış olsa bile geçmişten beri yerel halkın bir sorunu olduğunda cadde ve sokakta muhtarı bulduğunu anlattı. İlçe belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanımız ve kendilerinin sorunları çözmek için muhtarların yanında olduklarını kaydeden Zeybek, "Muhtarlarımız yerel yönetimlerin lokomotifi konumundadır. Eleştirileriniz ve önerilerinizi alacağız. Sorunların çözümü konusunda yapabileceğimiz ne varsa yapacağız. Vekil olarak yereldeki sorunları çözmek için yanınızdayız. Genel sorunlar da vardır. Ancak muhtarların sorununun yereli de ilgilendiren Ankara bağlantılı olanları da olur. Elimizden ne geliyorsa yapacağız" diye konuştu.

 

SORUN DİYALOGLA ÇÖZÜLÜR

Toplantıda söz alan CHP Antalya Milletvekilleri Av. Cavit Arı da, diyalog halinde olunduğu sürece çözülemeyecek sorunun kalmayacağını anlattı. Birlik ve beraberlik içinde işbirliği halinde olunduğu sürece çözülemeyecek sorun kalmayacağını vurgulayan Arı, "Yeter ki bir olalım. Hizmetin partisi yoktur. Bütün vatandaşlara hizmet etme görevimiz vardır. Muhtarlarımız kendi bölgelerinin sorunlarını çözme gayretinde olan aynı zamanda kurumlar arasındaki diyalogu sağlayan en önemli mekanizmadır. Muhtar arkadaşlarımız, bölgelerindeki sorunlarını dile getirerek çözüm arayışında olmalıdır. Biz ve yerel yöneticilerimiz de elimizden geleni yaparız" şeklinde konuştu.

 

MUHTARLARI DİNLEYECEĞİZ

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz da, muhtarların kırsal kesimlerde gözü-kulağı olduğunu aktardı. Uzun süredir muhtarlarla toplantı yapmak istediğini ancak yoğun gündemden dolayı hep ertelemek zorunda kaldığının altını çizen Yılmaz, şunları söyledi: "Göreve geleli 5 ay oldu. Tek tek sizlerle görüştüm ama toplu görüşmeyi planlayamadım. Bu durumdan ben de rahatsızım. Muhittin Başkanım ben geleceğim, beraber görüşelim demişti. Bekledim ama artık ben karar aldım. Cuma günü halk büfede yapacağımız toplantıya hepinizi bekliyorum. Hazırlıklı gelmenizi isteyeceğim. Mahalledeki acil sorunları bana toplantıda iletin. Kışa kadar yapılması acil olanları doğudan başlayarak batıya doğru yapalım."

 

Bu haber 345 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. ‘AMACIMIZ RANT DEĞİL HİZMET’ (90 kez okundu.) - 19/02/2020
  2. 2. KONGRE SIRASI GENÇLERDE (59 kez okundu.) - 19/02/2020
  3. 3. GAZİPAŞA’DA GENÇ NÜFUS (52 kez okundu.) - 19/02/2020
  4. 4. BÖLGE TRAFİK’TEN KAPSAMLI DENETİM (42 kez okundu.) - 19/02/2020
  5. 5. ‘RÜYALAR BİZİMLE GERÇEKLEŞİR’ (402 kez okundu.) - 18/02/2020
  6. 6. 1 AYDA 32 BİN HASTA (314 kez okundu.) - 18/02/2020
  7. 7. GAZİPAŞA TÜRKİYE’Yİ KUCAKLIYOR (410 kez okundu.) - 18/02/2020
  8. 8. ÇELİK’TEN SON GÜN UYARISI (287 kez okundu.) - 18/02/2020
  9. 9. ‘SAKIN BASMA’ (719 kez okundu.) - 17/02/2020
  10. 10. GÖKÇELER’DE FECİ ÖLÜM (713 kez okundu.) - 17/02/2020
Facebook Yorumları