Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
MUHTARLARA ÖZEL GÖREV 10/01/2019

MUHTARLARA ÖZEL GÖREV

GAZİPAŞA Kaymakamı Ali Sakar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 53 mahalle muhtarına önemli görevler verildi. Kaymakam Ali Sakar uyuşturucu ile mücadele kapsamında muhtarlara yönelik bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenledi. Dün saat 14.30’da Gazipaşa Belediye Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Ali Sakar, İlçe Emniyet Müdürü Tayfun Ilgaz, İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı Tahsin Bodur, mahalle muhtarları ve Antalya Yeşilay Şube Temsilcisi Abdullah Rıza Akgül katıldı. Uyuşturucu kullanım yaşının çok aşağıları düştüğünü ifade eden Kaymakam Sakar, ilçede alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi. İçişleri Bakanlığının uyuşturucu ile kapsamlı şekilde mücadele ettiğini söyleyen Kaymakam Sakar, uyuşturucu konusunda muhtarların kolluk kuvvetleriyle birlikte iş birliği yapmasını istedi.

 

İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLALIM

İşbirliğinin önemli olduğunu belirten Kaymakam Sakar, “Kırsal ve merkez mahallelerimizin nabzını en iyi şekilde tutan muhtarlardan, uyuşturucu tacirlerine karşı yürüttüğümüz bu amansız mücadelede iş birliği bekliyoruz. Uyuşturucu kullanımında arkadaş etkisinin göz önünde bulundurulması gerektiği ve bu konuda ailelerin bilinçlendirilmesi büyük önem arz ediyor. Uyuşturucu madde kullanımında sigara içilmesini geçiş maddesi olarak görüyoruz. Köy ve mahallelerdeki bakkal, market ve büfelerin 18 yaşından küçüklere sigara ve uçucu madde satmaması konusunda siz muhtarlar tarafından gerekli uyarıların yapılması gerekmektedir. Uyuşturucu kullandığından şüphelenen çocuklarının ve ailelerin devlet kurumlarına yönlendirilmesi için sizlerden hassasiyet bekliyoruz" diye konuştu. Muhtarlardan uyuşturucu ile mücadele konusunda düzenlenecek eğitim faaliyetlerine destek vermelerini isteyen Gazipaşa Kaymakamı Ali Sakar, farkındalıkların artırılması için muhtarların kurumlarla irtibata geçmesini istedi.

 

GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRELİM

Gençlerin, sosyal ve sportif faaliyetlere yönlendirilmesi, köy ve mahallelerde spor tesislerin sayısının artırılması için ilgili kurumlarla irtibata geçilmesi gerektiğini savunan Kaymakam Sakar, “Sokak satıcılarının tespit edilmesi, metruk binalarda ve parklarda uyuşturucu kullanıldığının görülmesi halinde ilgili birimlerle irtibata geçilmesi, bu tür kontrolden uzak yerlerin tespit edilmesi gerekiyor. Mahallenizde öğrencilere uyuşturucu madde satıldığının ve ya satış yapan şahısların tespit edilmesi halinde en yakın koltuk birimine ivedilikle haber verilmesini istiyorum” şeklinde konuştu. Toplantıda, yasadışı ekimlere de değinen Kaymakam Sakar; arazi, sera, balkon, teras ve benzeri yerlerde yasadışı ekim yapan şahısların tespiti halinde polis ve jandarmaya ihbar edilmesini istedi.

 

Bu haber 340 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. SU KRİZİ NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK? (63 kez okundu.) - 26/06/2019
  2. 2. SU ABONELERİNE KÖTÜ HABER (63 kez okundu.) - 26/06/2019
  3. 3. DENİZ SUYU TEMİZ ÇIKTI (43 kez okundu.) - 26/06/2019
  4. 4. ÖZGENÇ'TEN ALTERNATİF ÖNERİ (59 kez okundu.) - 26/06/2019
  5. 5. BÜYÜKŞEHİRDEN JET AÇIKLAMA (53 kez okundu.) - 26/06/2019
  6. 6. GÜNEY'DE ETKİN DENETİM (36 kez okundu.) - 26/06/2019
  7. 7. VATANDAŞIN YARDIMINA JANDARMA YETİŞTİ (38 kez okundu.) - 26/06/2019
  8. 8. UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE HATTI (35 kez okundu.) - 26/06/2019
  9. 9. DOKTORDAN FAKLI YÖNTEM (56 kez okundu.) - 26/06/2019
  10. 10. 'BİZİM SIKINTIMIZ ARTAN MALİYETLER' (273 kez okundu.) - 25/06/2019
Facebook Yorumları