Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
KAYMAKAM DEVREDE 15/11/2019

KAYMAKAM DEVREDE

AK PARTİ İlçe Başkanı Ali Doğan ile CHP İlçe Başkanı Ömer Güven’in ardından Gazipaşa Kaymakamı Cemil Öztürk ve Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’da Pazarcı Mahallesi sakinlerinin baz eylemine destek verdi. Kurulacak baz istasyonunun yakınında anaokulu, çocuk bahçesi, yapımı devam eden kültür merkezi, üniversite yerleşkesi ve yerleşim alanları olması tepki çekerken mahalleli, “Çocuklarımızın böyle bir tehlikede olmasına asla izin vermeyeceğiz” derken, anne ve babalarıyla birlikte eyleme katılan minikler de, kanser olmak istemediklerini belirtti. Gazipaşa’da mahalle sakinlerinin imza kampanyası ve eylemine rağmen baz istasyonu kurulma çalışması başladı. Tüm tepkilere rağmen harekete geçen GSM firması, Bostanlar sokakta bulun özel bir mülkiyete ait araziye daha önce kazılan çukura, baz istasyonu direği yerleştirdi. Baz istasyonu kurulmaması için imza kampanyası başlatan Pazarcı Mahallesi Muhtarı Mehmet Tuncel, mahalle sakinlerinden oluşan heyetle birlikte Kaymakam Cemil Öztürk’ü ziyaret etti. Pazarcı Mahalle Muhtarı Mehmet Tuncel, “Biz baz istasyonuna karşı değiliz. Sadece zararlı olmayan bir yere kurulmasını istiyoruz. Çocuklarımızın öğrenim gördüğü anaokulu etrafında istasyonlar istemiyoruz” şeklinde konuşarak mahalle halkı adına endişelerini dile getirdi.

 

İNSANİ BOYUTUNU DÜŞÜNÜN

Bunun üzerine harekete geçen Kaymakam Cemil Öztürk, Pazarcı mahallesine baz istasyonu kuran GSM şirketinin bölge müdürlüğü yetkililerini telefonla aradı. Kaymakam Öztürk, “Bu baz istasyonu komşu evdeki insanları mutsuz ediyor. Komşu parselin değeri yok oluyor. Çok yakındaki anaokulu öğrencilerinin velileri tedirgin. Ben var olan durumun bu yönüyle yani insani yönüyle ilgiliyim. Ve vatandaşa hak veriyorum. Bu rahatsızlıkların olmayacağı bir yere kurulamaz mıydı baz istasyonu?” diye sordu. GSM yetkilileri de gerekli izinleri aldıklarını ve çok masraf ettiklerini belirtti. GSM bölge yetkililerinden olumsuz yanıt aldığı öğrenilen Kaymakam Öztürk’ün konuyu Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve Antalya Valiliği ile görüşerek, baz istasyonunun kurulmaması için gerekli tüm girişimleri yapacağı belirtildi.

 

BELEDİYENİN YETKİSİ YOK

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlen imza kampanyasına Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında olduğu için katılamadığını belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ise, "İlçemize kurulması planlanan baz istasyonunu biz de istemiyoruz. İmza kampanyasına Gazipaşa Belediyesi olarak biz de destek verdik. Yapılmaya başlandığından bizim haberimiz dahi yoktu. İzin belediyeden geçmiyor, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na bağlı bir durum. Şu an benim bunu engelleme, durdurma yada iptal etme gibi bir yetkim yok. Gerekli araştırmaları yaptık. Hatta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın, bu gibi durumlarda işletmecilere gereken kolaylığın sağlanmasını bildiren bir yazısı var. Orası konut alanı, ancak vatandaş orayı kiralamış artık. Demek ki gerekli izinler de alınmış. İzin Belediye'den alınıyor olsaydı, ben izin vermezdim. Bizce de yer uygun değil. Yapabileceğimiz herhangi bir şey olduğu takdirde, hemen harekete geçeceğimizden hiçbir vatandaşımızın kuşkusu olmasın" dedi.

 

 

Bu haber 1306 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. ÇİFTÇİ YALNIZ KALDI (52 kez okundu.) - 10/07/2020
  2. 2. GAZİPAŞA NOTER İSTİYOR (67 kez okundu.) - 10/07/2020
  3. 3. GAZİPAŞA KİMLİK DEĞİŞTİRİYOR (61 kez okundu.) - 10/07/2020
  4. 4. 3’LEYEN YOK (440 kez okundu.) - 10/07/2020
  5. 5. YAT LİMANI BİLMECESİ (292 kez okundu.) - 10/07/2020
  6. 6. ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE C PLAKA ŞARTI (179 kez okundu.) - 10/07/2020
  7. 7. MASKE YOK MESAFE YOK (212 kez okundu.) - 10/07/2020
  8. 8. ÇELİK’TEN DESTEK ÇAĞRISI (193 kez okundu.) - 10/07/2020
  9. 9. KORONA RÖTARI (684 kez okundu.) - 09/07/2020
  10. 10. YAYLADA 2 BAŞKANLI BULUŞMA (621 kez okundu.) - 09/07/2020
Facebook Yorumları