Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
GÜVEN'DEN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA 19/11/2020

GÜVEN'DEN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven, Ak Parti’nin ekonomi ve hukuk alanında başlattığı reforma ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP İlçe Başkanı Güven, ayrıca Kanal İstanbul projesi afişleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanında olduklarını söyledi.

 

ÇAKICI’YA CEVAP VERDİK

Organize suç örgütü lideri suçlamasıyla 16 yıl cezaevinde kalan, Nisan ayında infaz düzenlemesiyle tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan mektubuyla ilgili de konuşan Güven, “Kim çevresine korku yayıyorsa, kendisi de korkuyor demektir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız ve bu yolda onu asla yalnız bırakmayacağız. Alaattin Çakıcı’ya cevabını CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba verdi. Açıklamasını yaptılar. Yani Türk toplumunu ayrıştırıcı söylemlere fazla girmek istemiyoruz. Ama biz 78 kuşağıyız. Alaattin Çakıcı bizi bilir, biz onu biliriz. Bu konulara fazla girmek istemiyoruz. Bu toplum her zaman çatışmalardan zarar görmüştür. Demek ki tahliyesinin amacı da bu tür işlerde kullanılmakmış. Kim nerde kullanırsa veya kim kendini nerede kullandırırsa da buna saygı duyarız. Bizim işimiz demokrasi, hukuk, adalet, insanların zenginliği, üreticinin para kazanması, köylünün para kazanması, Ayşe ananın, Fatma ananın para kazanması, sütlerinin para etmesi, tereyağını satabilmesi. Bizim derdimiz bu. İnsanları korku duvarında büyütmenin bir anlamı yok. Bu insanların sevgiye ihtiyacı var. Huzura ve barışa ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

 

HIRSIZA HIRSIZ DEMEK SUÇ OLDU

CHP İlçe Başkanı Güven, “Bir hukuk reformuyla yola çıktı büyüklerimiz. Hukuk reformu diyoruz,  konuşanlar hapiste, eleştirenler hapiste. Hukuk ve ekonomi der demez, 3 gün içinde bu anlayış da bitti. Konuşma, yazma, itiraz etme. Bunun adına hukuk reformu diyorlar. Şuanda bizim algıladığımız bu. İnsanların gerçekten özgür olması, mutlu ve huzurlu olması lazım. Herkes herkesi barış çerçevesinde, yapıcı anlamda eleştirebilir. Buna herkesin katlanması lazım. Ama hukuk reformu diyor, bir karikatüre dayanamıyor. Hukuk reformu diyor, en ufak eleştiriye tahammülü yok. Şu anda özgür medyaya ceza üstüne ceza. Kendi televizyonlarında ahlak erozyonu var, namus meseleleri konuşuluyor ama ceza yazılmıyor. Ben ara sıra gördüğüm zaman utanıyorum, buna ceza bile yazmayı akıllarına getirmiyor. Yani namus ve ahlak mı önemli, çıkarlar mı? Bunlara dikkat etmemiz lazım.  Öyle duruma geldik ki, bu ülkede ranta karşı çıkmak, hırsıza hırsız demek suç oldu. Bu hallere geldik" dedi.

 

İMAMOĞLU’NA TAM DESTEK

CHP İlçe Başkanı Güven, İçişleri Bakanlığı tarafından Kanal İstanbul projesi afişlerinin kamu kaynağı kullanılarak hazırlanması nedeniyle hakkında soruşturma başlattığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanında olduklarını söyledi. Başkan Güven, “En son İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza soruşturma açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımıza ‘konuşma’ denildi. Bu adamlar, bu şehirlerin seçilmiş belediye başkanları. Halkın sorunlarını konuşmak zorunda, görüşlerini beyan etmek zorunda. Bundan neden rahatsız oluyorsunuz? Kanal İstanbul projesi için anket yapılıyor. Yüzde 70’e yakın insan ‘hayır’ diyor.  Biz İmamoğlu’nun yanındayız. Suçluysa herkes suçlu. İstanbul’da şuan halkın yüzde 70’i  ‘hayır’ diyor,  o zaman hayır diyen yüzde 70’de suçlu. Buyurun hep beraber yargılayın bu insanları. ‘Devletin parsıyla ilan vermiş’ denildi.  O zaman siyasi partilere de para veriyorsun. Siyasi partiler de eleştiriyor seni.  O zaman siyasi partiler de seni eleştirmeyecek, onlar da suçlu o zaman. Mantığın olmadığı bir yönetim anlayışı. Mantık olmadığı zaman zaten hukuk olmaz, reform olmaz, hukukun olmadığı yerde ekonomi canlanmaz, yatırımcı gelmez. Böyle bir ülkedeyiz. İmamoğlu’na dava açılmasıyla biz gurur duyuyoruz, mutluyuz. Çünkü hırsızlık yapmadı. Halkını bilgilendirdi, yolsuzluk yapmadı, rant yapmadı. Son olarak Kanal İstanbul bir cinayettir. Kanal İstanbul bir ihanettir. Kanal İstanbul felakettir. Cinayeti hep beraber İstanbul değil tüm Türkiye engel olmak zorundadır” diye konuştu.

 

Bu haber 1226 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. SEVİNDİREN KARAR (243 kez okundu.) - 25/11/2020
  2. 2. CHP EMEKLİLERİ UNUTMADI (211 kez okundu.) - 25/11/2020
  3. 3. ALMAN TURİST ÖLÜ BULUNDU (292 kez okundu.) - 25/11/2020
  4. 4. EN SADE KUTLAMA (174 kez okundu.) - 25/11/2020
  5. 5. KADIN KOOPERATİFİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ (485 kez okundu.) - 24/11/2020
  6. 6. SERVİSÇİLERE DESTEK ÖNERİSİ (346 kez okundu.) - 24/11/2020
  7. 7. ESENPINAR’A YANGIN HAVUZU (323 kez okundu.) - 24/11/2020
  8. 8. SIRA SUYUMUZA MI GELDİ? (821 kez okundu.) - 24/11/2020
  9. 9. ESNAFIN KAFASI KARIŞIK (645 kez okundu.) - 23/11/2020
  10. 10. MOLOZ SİTEMİ (531 kez okundu.) - 23/11/2020
Facebook Yorumları