Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
GERGİN KONGREDE KAZANAN TUNCEL 19/05/2019

GERGİN KONGREDE KAZANAN TUNCEL

S.S.GAZİPAŞA Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Genel Kurulu 18 Mart Cumartesi günü yapıldı. Gazipaşa Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nda yapılan genel kurula, kamyoncu esnafları yoğun ilgi gösterdi. 4 dönemdir Kooperatif Başkanlığı yapan Hasan Tuncel yeniden aday olurken, karşısına rakip olarak Şerafettin Uçan çıktı. 84 üyesi bulunan kooperatifte, genel kurula 83 üye katıldı. Kooperatif Başkanı Hasan Tuncel tarafından oluşturulan listede, yönetim kurulunda; Atilla Görgülü, Ersoy Sert, Şükre Ceylan, Muhsin Yaman bulunurken, Denetim Kurulu'nda ise; Kemal Aksoy, Tevfik Aksoy ve Sadık Özal yer aldı. Şerafettin Uçan başkanlığında oluşturulan lisede ise yönetim kurulunda; Salih Üner, Hakan Yetkin, Yüksel Çağlar, Fikret Göktaş yer aldı. Uçan'ın denetim kurulunda ise Turan Kahvecıoğlu, Yakup Elmas ile Adem Özdemir bulunuyor. İkili yarışa sahne olan kongrede zaman zaman gergin anlarda yaşandı. 

 

DİVAN BAŞKANLIĞINI ŞAHİN YAPTI

Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Şahin'in başkanlığında divanın oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile devam eden genel kurulda, yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okunarak ibra edildi. Gündem maddeleri arasında yer alan, Kooperatifin tapu sicilinde taşınır ve taşınmaz mallarına 370 ada 14 parselde bulunan 642 metrekare arsasına ve 370 ada 13 parselde bulunan 637 metrekare arsasına ipotek koydurmaya, ipoteği kaldırmaya, gerekince satmaya, kooperatif amaçları için araç alıp satmaya ve bankalardan kredi çekip kullanmaya, ihalelere girmeye ve alınan ihaleleri kooperatif üyelerine ve gerektiğinde başkalarına çektirilmesine etkili kılınması görüşülerek kabul edildi. Genel kurulda kooperatifin birlik kurması veya kurulmuş olan birliklere üye olması için yönetim kuruluna da yetki verildi.

 

ARBEDEYE POLİS MÜDAHALE ETTİ

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kanun gereği seçimin açık mı yoksa kapalı oylama ile mi yapılacağı üyelere soruldu. Kamyoncu esnaflarından kimi açık oylama yapılmasını isterken kimisi ise kapalı oylama yapılmasını talep etti. Karşılıklı görüşlerin belirtildiği kongrede üyeler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine kısa süreli gerginlik ve arbede yaşandı. Kongrede bulunan güvenlik güçleri olaya müdahale ederek, üyeleri sakinleştirdi. Başkan adayı Hasan Tuncel ile Şerafettin Uçan'ın talepleri doğrultusunda seçimin kapalı oylama usulü yapılmasına karar verildi. Üyeler kapalı zarflara istedikleri yönetim kurulu listesini koyarak tercihini belirtti. Bütün üyelerin oylarını kullanmasının ardından sandık açılarak oy sayımı yapıldı. 83 üyenin oy kullandığı genel kurulda Şerafettin Uçan 40 oy alırken mevcut Başkan Hasan Tuncel 43 oy ile yeniden güven tazeledi. S.S.Gazipaşa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 1 yıllığına Hasan Tuncel ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yönetilecek.

 

ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

Seçimlerin ardından konuşan Başkan Hasan Tuncel, "S.S.Gazipaşa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nde genel kurulumuzu tamamladık. 5. dönem için beni yeniden seçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 84 üyeden 83'ü genel kurula katılarak tercihini belirtti. Kısa süreli yaşanan gerginlik hepimizi üzdü. Arkadaşlarımız açık oyla ile kapalı oylama arasında görüşlerini belirtirken, olmaması gereken tatsızlıklar yaşandı. Ancak kısa sürede durum toparlandı. Kapalı ya da açık olması bizim için fark etmiyordu. Kaplı şekilde yapılan oylamalar sonunda üyelerimizin takdiri ile yeniden başkan seçildik. Önümüzdeki 1 yıl boyunca yönetim ve denetim kurulunda yer alan arkadaşlarımızla birlikte kooperatifimizi en iyi şekilde yöneteceğiz. Kongremizin divan başkanlığını yapan Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Şahin'e de ayrıca teşekkür ediyorum"  dedi. 

 

 

Bu haber 1272 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. OTYAM SAHTEKARLARI TÜREDİ (0 kez okundu.) - 18/09/2019
  2. 2. TOPRAĞA ÖZEL KİMLİK DÖNEMİ (254 kez okundu.) - 17/09/2019
  3. 3. KÖPRÜ BAKIM BEKLİYOR (227 kez okundu.) - 17/09/2019
  4. 4. COŞKUN ADD'DEN İSTİFA ETTİ (271 kez okundu.) - 17/09/2019
  5. 5. ÖZÇELİK'TEN FESTİVAL DAVETİ (199 kez okundu.) - 17/09/2019
  6. 6. KAYMAKAM ÖZTÜRK'TEN YILMAZ'A ZİYARET (135 kez okundu.) - 17/09/2019
  7. 7. GAZİPAŞASPOR SEFERBERLİĞİ (240 kez okundu.) - 17/09/2019
  8. 8. ORMANDA KORKUTAN KAZA (465 kez okundu.) - 17/09/2019
  9. 9. SERVİS KAZASI UCUZ ATLATILDI (268 kez okundu.) - 17/09/2019
  10. 10. BÜYÜKŞEHİRDEN YOL HİZMETİ (171 kez okundu.) - 17/09/2019
Facebook Yorumları