Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
CUMHUR’U ÖVDÜ BÖCEK’İ DÖVDÜ 11/12/2019

CUMHUR’U ÖVDÜ BÖCEK’İ DÖVDÜ

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun, tanışma ve değerlendirme toplantısı için Gazipaşa'ya geldi. Dün saat 11.00'de MHP ilçe teşkilatını ziyaret eden Hilmi Durgun ile 11 kişiden oluşan ekibi, Gazipaşa İlçe Başkanı Numan Terzi ve yönetimi tarafından karşılandı. MHP İlçe Teşkilatı’nın Gazipaşa’daki faaliyetleriyle ilgili bilgi alan İl Başkanı Durgun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin takdiriyle, Antalya İl Başkanlığı’na atandığını söyledi. Durgun, devir teslim töreninin ardından, teşkilat içi çalışmalar kapsamında ilçe istişare toplantıları düzenlediklerini belirterek, “Ülkemiz 15 Temmuz hain ve eli kanlı darbeciler tarafından bir işgal altına alınmaya çalışmıştır. Aziz milletimizin kahramanca duruşu sayesinde bu darbe püskürtülmüş ve 7 Ağustos Yenikapı ruhuyla beraber, ülkemizde siyaset farklı bir yöne, doğru evirilmiştir. 7 Ağustos’ta kendiliğinden başlayan birlik ve beraberlik 16 Nisan Referandumuyla devam etmiş ve 2018’in Mayıs ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey ile Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli arasında imzalanan Cumhur İttifakı protokolüyle, Türk milletinin sinesinde tamamen bir vücut bulmuştur.

 

CUMHUR İTTİFAKININI RUHUNA

UYGUN HAREKET EDİYORUZ

Cumhur İttifakı kapsamında, hem 16 Nisan referandumunu hem 24 Haziran Milletvekili ve Genel Seçimleri, akabinde de 31 Mart seçimleriyle 3,5 yıllık süre içerisinde 4 önemli seçim atlattık. Bu, Genel Başkanımızın ifadesiyle ‘Cumhuriyet tarihimizin üçüncü evresi’ olması münasebetiyle hepimiz için önemli bir durumdur. Bizler bu tarihe tanıklık ediyoruz, tanıklık etmekle de kalmıyoruz. Tarihin seyrini değiştirmek için bir çaba ve mücadele içindeyiz. Türk Devleti’nin ve Türk Milleti’nin içerde ve dışarıda düşmanlarına karşı birlik ve beraberlik, ülkemizin refahı, huzuru, mutluluğu ile milletimizin devamlılığı adına bir çaba içerisindeyiz. MHP olarak, geçtiğimiz süre içerisinde genel başkanımızın emir, talimatları ve bu noktadaki bize uyarılarını, genelgelerimizle birlikte Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

CUMHURİYET TARİHİMİZİN 3. EVRESİ

Buna örnek vermek gerekirse, Cumhur İttifakı Antalya’da 8 belediye kazanmıştır. Bunun 2’si MHP’nin, 6’sı ise Ak Parti’nindir. Bu belediyelerimizle birlikte hem il başkanları, hem belediye başkanları, hem ilçe başkanları seviyesinde, Yenikapı ruhu ile birlikte kendiliğinden ortaya çıkan birlik ve beraberliği devam ettirme çabası içindeyiz. 2023 yılındaki Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri’nden çok daha kritik, çok daha önemli olacak. Cumhuriyet tarihimizin 3’üncü evresi olarak değerlendirdiğimiz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tam kurum, kurallarıyla teşekkül etmesi, tesir alanının da artması gerekmektedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Cumhuriyetimizin 100. Yılının güvenli limanıdır. Türk Devletinin, Türk Milleti’nin kendi öz köküdür, ruhudur. Bizim yapmamız gereken de bu sistemin tamamen kurum, kuralları ve her şeyiyle oturabilmesi için elimizden gelen çabayı göstermek, bununla ilgili de çalışmalarımızı devam ettirmek zorundayız. 28 Eylül’de yaptığımız görev tesliminden sonra hem ilimizdeki protokol ziyaretleri, hem iade-i ziyaret hem de ilçelerimizde ilçe istişare toplantılarımızı gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde de toplantılarımız devam edecek. Devir teslim töreninde şöyle bir söz vermiştik. Yapacağımız tüm çalışmaları, görüşmeleri ve kararları kuracağımız Danışma Kurullarıyla istişareye dayalı yapacağız demiştik. Söylediğimizi yerine getirmek, hem de istişarenin meşveretin bir sünnet olduğunu bilen bir camia olarak buna önem verdiğimizi, bu önem üzerine de işlemlerimizi gerçekleştirdiğimizi ifade etmek istiyoruz. Antalya’dan kalabalık bir ekiple geldik" dedi.

 

KONGRE TAKVİMİMİZ HENÜZ AÇIKLANMADI

MHP'nin 2020 yılında gerçekleşmesi muhtemel kongre sürecini de değerlendiren Durgun, “MHP için 2020’nin kongre yılı olma ihtimali yüksek. Bu konuda Genel Merkezi’mizin henüz İl Başkanlığı’na gönderdiği bir genelge gelmedi. Dolayısıyla 2020 yılının hangi aylarında kongreler yapılacak ilçelerde bu belli değil. Kongreler tüm siyasi partilerde yenilenme, takviye yapma, eksikleri görerek, eksikleri tamamlamadır. Bu ilde de ilçelerde de böyledir. Kongreler demokratik platformlardır. Hem Antalya’da, hem ilçelerde mevcut başkanlarımızla yada başkan adaylarıyla, MHP 19 ilçede ne kadar güçlü ne kadar başarılı olursa il teşkilatımız o kadar güçlü olur. Antalya’da İl Teşkilatımız ne kadar güçlü olursa, Genel Merkezimizin de o kadar güçlü olacağını, Genel Merkezimizin güçlü olması halinde de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü olması anlamına geldiği bilincinde olarak bu yönde çalışmalarımız devam edecek. Genel Merkezi’mizden kongre tarihleriyle ilgili genelge geldiği zaman da ilçelerimizle ilgili kongre tarihlerini açıklarız. Açıkladıktan sonra da kongrelerimizi hep beraber kutlu bir toy, şölen havasında gerçekleştiririz" şeklinde konuştu.

 

BÖCEK’E ZAM ELEŞTİRİSİ

Bir soru üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i, su ve ulaşım zamları konusunda eleştiren MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, “Büyükşehir Belediye Başkanımız seçimden önce ortaya koyduğu bazı kısa, orta ve uzun vadeli projeleri vardı. Kısa vadeli projelerde, özellikle suya ve toplu taşımaya zam yapmayacağını iddia etmesine rağmen, kendince haklı yada haksız olduğu gerekçelerle suya ve toplu taşımaya yaptığı zam Antalya’da tepki çekmiştir. Bizde basın bildirimizle bunu yapmaması gerektiğini belirttik. Çünkü seçimden önce zaten şartları biliyordu. Antalya’ya yabancı değil. Yaklaşık 20 yıldır da Antalya’nın metropol ilçelerinden bir tanesinin Belediye Başkanlığını yapmış bir kişi olarak bu şartları biliyordu. Seçimden önce zam yapmayacağını belirtti ama koltuğa oturduktan sonra sözünü tutmadı. Özellikle toplumu birebir ilgilendiren, su ve toplu ulaşımda zam yapmayacağını ifade etmesine rağmen, özellikle toplu ulaşım ve suya zam yaptı. Uzun vadeli projelerini yaptığında veya yapacağı zaman hep beraber değerlendireceğiz. Ama asıl olarak ilk geldiğinde söz verdiği, suya, tramvaya zam yapmayacağız gibi ifadelerinin tam aksini gerçekleştirdi” dedi.

 

Bu haber 609 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. KORONAVİRÜSTE ARTIŞ ENDİŞESİ (69 kez okundu.) - 04/08/2020
  2. 2. DIŞ HAT UÇUŞLARI YENİDEN BAŞLADI (47 kez okundu.) - 04/08/2020
  3. 3. GÜNEY’DE YOL DENETİMİ (51 kez okundu.) - 04/08/2020
  4. 4. YAYLADA KORKUTAN KAZA (72 kez okundu.) - 04/08/2020
  5. 5. THK’DAN KURBAN DERİSİ TEŞEKKÜRÜ (45 kez okundu.) - 04/08/2020
  6. 6. HIRSIZLIK ŞOKU (970 kez okundu.) - 29/07/2020
  7. 7. POLİSTEN BAYRAM DENETİMİ (461 kez okundu.) - 29/07/2020
  8. 8. MUHTARLARDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ (449 kez okundu.) - 29/07/2020
  9. 9. YILMAZ’DAN BAYRAM MESAJI (305 kez okundu.) - 29/07/2020
  10. 10. ÇEKİRGE İSTİLASINA ÇÖZÜM ARAYIŞI (630 kez okundu.) - 29/07/2020
Facebook Yorumları