Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
CHP’Lİ KADINLAR 2019 YOLUNDA 07/11/2018

CHP’Lİ KADINLAR 2019 YOLUNDA

CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) Kadın Kolları Akdeniz Bölge Toplantısı, Adana'da düzenlendi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, CHP Gazipaşa Kadın Kolları Başkanı Huriye Tunç ve diğer ilçe kadın kolları başkanları katıldı.  Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin ve Osmaniye il-ilçe kadın kolları başkanları ve yönetimlerinin katıldığı toplantıda, 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler seçimlerinde izlenilecek yol haritasının ve kadınların güncel sorunları görüşüldü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından toplantıda konuşan CHP Kadın kolları genel başkanı Fatma Köse yerel yönetimlerin büyük önem taşıdığını belirtti.

 

YÖNETİMLERE ORTAK OLMALIYIZ

Kadın siyasetinin, birlikteliğinin büyütülmesi gerektiğinin altı çizin, "Kadın bedeni ve yaşamı üzerine kurulan hegemonyayı kırmak için yeni bir siyaset hattı oluşturmalıyız. Yerelde kadın örgütlenmesini güçlendirmek için her düzeyde kadınların etkinliğini artırmalıyız. Temsilde adalet yoksa toplumsal adaletten de bahsedemeyiz. Biz ayrıcalık istemiyoruz. Hakkımız olanı almak için mücadele ediyoruz. Hayatın yarısını kadınlar oluşturuyorsa temsiliyette de yüzde 50 oranında kadın olması gerekiyor. Tüm kadınları yerel seçimlerde yönetimlere ortak olmaya çağırıyorum" dedi.

 

BÖLGENİN SORUNLARI ANLATILDI

Yerel seçimlerin önemine işaret eden Köse, kadınların siyasette daha fazla yer almasının yerel yönetimler ve demokrasi açısından gerekli olduğunun altını çizdi. Katıldığı tüm toplantılarda tüm siyasi partilere "Kadınlara siyasette daha çok yer verin" çağrısında bulunduğunu dile getiren Köse, "2019’da yapılacak yerel seçimlerde kadınların yüksek oranda temsil edilmesi çok önemli. Kadınlar, Türkiye’nin yerel yönetimlerine çok şey katacaktır" diye konuştu. Çevre illerden gelen CHP kadın il ve ilçe başkanları da bölgelerindeki sorunları anlatarak çözüm önerilerinde bulundu. 

 

HALK İKTİDARINI KURMALIYIZ

Toplantı hakkında bilgi veren CHP Gazipaşa Kadın Kolları Başkanı Huriye Tunç, "Adana’da düzenlenen bölge toplantımızda 2019 yerel seçimlerinin yol haritasını belirledik. Daha kapsamlı ve koordineli çalışma adına fikir alışverişinde bulunduk. Türkiye, bugün bir parti devletiyle yönetiliyor. Milletimizin barış içinde, bir arada yaşama arzusu, korku ve karamsarlık iklimine teslim edildi. Cumhuriyetin özgür yurttaşları yerine, parti devletinin itaatkâr kitleleri yaratılmak isteniyor. Yoksulluk her geçen gün artarken, iktidar sahipleri doğal kaynaklarımızı ve kamu olanaklarını adaletsizce yandaşlarına dağıtıyor. Halkımızın karakteriyle bağdaşmayan tek parti devleti, milletimizin ortak aklını ve ortak vicdanını hiçe sayıyor, irade ve geleceğini ipotek altına almaya çalışıyor. Bütün bu nedenlerden dolayı önümüzdeki yerel seçimler büyük önem taşıyor. Halk iradesini temsil eden değil, yerelde de tek adamın iradesini güçlendirecek bir seçim yapmak istiyorlar. Tek adam rejimi ve şahsileşmiş parti devletinin, tüm yurttaşlarımızı kucaklamayan, ortak bir paydada buluşturmayan anlayışına karşı; yerellerden başlayarak tüm yurttaşların temsil edildiği, ortak aklın ve ortak vicdanın yansıtıldığı, kadının yok sayılmadığı halkın iktidarını kurmalıyız" şeklinde konuştu.

 

Bu haber 199 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. MHP'DE HEYECANLI BEKLEYİŞ (473 kez okundu.) - 20/01/2019
  2. 2. AVM'NİN ADI GAZİPARK (679 kez okundu.) - 20/01/2019
  3. 3. SAADET'İN BÜYÜKŞEHİR ADAYI AKTAŞ (118 kez okundu.) - 20/01/2019
  4. 4. KAYA'YA DESTEK SÖZÜ (174 kez okundu.) - 20/01/2019
  5. 5. YENİ YILIN İLK ASFALTI (157 kez okundu.) - 20/01/2019
  6. 6. HATALI GEÇİŞ KAZA GETİRDİ (383 kez okundu.) - 20/01/2019
  7. 7. BİRİ YAN YATTI DİĞERİ KAÇTI (417 kez okundu.) - 20/01/2019
  8. 8. MACAR’DA NAMAZ BULUŞMASI (87 kez okundu.) - 20/01/2019
  9. 9. DİREKSİYON SINAVI TAMAM (87 kez okundu.) - 20/01/2019
  10. 10. PEGASUS FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ (93 kez okundu.) - 20/01/2019
Facebook Yorumları