Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
CHP'DEN ZOR SORU 12/05/2019

CHP\'DEN ZOR SORU

CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven, zehir zemberek açıklamalarda bulundu. 25 Mart 2019 tarihinde Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Mustafa Yıldızdoğan konseri faturasının Gazipaşa Belediyesi tarafından ödendiğini iddia eden Başkan Güven, "Borçları kimse kafasına takmasın, hepsini ödeyeceğiz" dedi. 

 

YASAKLAR DİKKATE ALINMADI

Seçim yasakları dolayısıyla Gazipaşa Belediyesi tarafından konser ve benzeri etkinlikler düzenlenemeyeceğini söyleyen CHP İlçe Başkanı Ömer Güven, “Konserin Gazipaşa Belediyesi tarafından düzenleneceğinin duyurulması üzerine, CHP Belediye Meclis üyelerimiz aynı zamanda avukatlarımız olan Onur Demir ve Ulaş Özgen tarafından İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na konuyla alakalı dilekçe yazıldı. İlçe Seçim Kurulu tarafından dilekçeye verilen yanıtta; 'AK Parti’nin Açıkhava toplantısı ve Mustafa Yıldızdoğan konseri yapacağı ve ona göre miting alanı tahsis edildiği, konser için belediye başkanlığına herhangi bir alan ve süre tahsisi yapılmadığı' yönünde oldu. Bunun akabinde yine avukatlarımız Onur Demir ile Ulaş özgen tarafından Gazipaşa Belediyesi tarafından atılan mesajlar ve anonslar olduğu delilleri ile sunuldu. Akabinde ise anonslar değiştirildi. Seçimleri kazanmamızın ardından baktığımızda ise, belediyenin 104 bin 17 TL konser faturası ödediğini gördük. Konseri yapan Ak Parti İlçe Teşkilatı ile ödemeyi yapan Gazipaşa Belediyesi olarak görünüyor. Elimizde evrakımız var” dedi.

 

YAPILAN ÖDEME SUÇ TEŞKİL EDİYOR

Başkan Güven, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Doğan'a göndermede bulunarak, Gazipaşa belediyesinin borcunu ödeyeceklerini, ancak ilk olarak Ak Parti'nin Belediye'ye olan borcunu ödemesini istedi. CHP İlçe Başkanı Ömer Güven, “Borçları ödemeyeceğiz demiyoruz. Borçları ödeyeceğiz. Bunun için zaman lazım. Başkan da bunun çalışmasını yapıyor. Sonuna kadar borçları ödeyeceğiz. Bunu yaparken de borcu olan şahıslardan tahsilâtlara başlayacağız. Şuanda Ak Parti’nin de Mustafa Yıldızdoğan konserinden belediyeye 104 bin lira civarında borcu var. AK Parti’nin düzenlediği konserin faturası Gazipaşa Belediyesi’nden ödenmiş. Elimizde evrakımız da var. Sayın Ali Hocam, belediyeye en kısa sürede borcunu öderse bizde borçları temizleriz” şeklinde konuştu.

 

HALKI BİLGİLENDİRMEK HAKKIMIZ

Şeffaf yönetim anlayışıyla ilçe halkını Gazipaşa Belediyesi'nin borcu konusunda bilgilendirme haklarına sahip olduklarını ifade eden Başkan Güven, “Öyle lüzumsuz harcamalar yapılmış ki, biz bunlara acıyoruz. Asfalt ihalelerini çok merak ediyoruz. Şahısların evlerinin önlerine mi ihale yaptılar, yoksa ana arterlere mi ihale yaptılar? Bunu çözemedik. Biz geldiğimiz zaman Aydıncık, Beyobası, Havalimanı kavşağına kadar grup yoluna asfalt dökülmemiş. Camekanların, hayvan barınaklarının önlerine asfalt döküldüğünü gördük. Bu parayı belediye mi ödeyecek, şahıslar mı ödeyecek? Yani o şahıslara yapılmışsa, tüm şahıslara yapılması gerekiyordu. Biz bunları merak ediyoruz” diye konuştu.

 

ORTADA BİR SUÇ VAR

İlçe Seçim Kurulu'na verilen dilekçe hakkında bilgi veren CHP'li Meclis Üyesi Avukat Onur Demir ise, "21 Mart 2019 tarihinde başlayan seçim yasakları doğrultusunda parti olarak harekete geçtik. 25 Mart tarihinde düzenlenen konserin duyuruları Gazipaşa Belediyesi tarafından yapılmaktaydı. Ancak Gazipaşa Belediyesi'nin bu tarihte belirlenen konseri yapma hakkı yoktu. Hukuken mümkün olmayan aday tanıtım toplantısı ve konser programının iptali için İlçe Seçim Kurulu'na verdiğimiz dilekçede şu ifadelere yer verdik; 'YSK kararı gereği seçim propagandasının başlangıç tarihinden, oy verme gününü takip eden güne kadar olan süre içinde, devlet katma bütçeli idareler, il özel idareler, belediyelerle bunlara bağlı saire ve müesseseler iktisadi devlet teşekkülleri ve bunların kurdukları müesseseler ve ortaklıkları ile diğer kamu tüzel kişilikleri ile ve bankacılık kanununa tabi teşekküllere ait kaynaklardan yapılan iş ve hizmetler dolayısıyla törenler tertiplenmesi, nutuklar söylenmesi, demeçler verilmesi ve bunlar hakkında her türlü vasıtayla yayınlarda bulunulması yasaktır. Mustafa Yıldızdoğan konserinin belediye tarafından yapılacağı belirtilmesine ve de parasının yine belediye tarafından ödeneceği durumda dikkate alınarak, konu durum karşısında proje ve aday tanıtım toplantısı yapılması hukuken mümkün değildir. Buna ilişkin delillerimiz olan video kaydını ve mesaj suretini Ek'te sunuyoruz.' Verdiğimiz dilekçenin ardından İlçe Seçim Kurulu Hakimimiz gerekli çalışmayı başlattı. Alınan karar sonucunda 25 Mart tarihinde yapılan Mustafa Yıldızdoğan Konseri'nin tüm izinlerinin Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından alındığını öğrendik. Ak Parti'nin yapmış olduğu konserin parasını ise Gazipaşa Belediyesi tarafından ödendiği ortaya çıktı. Ortada ise büyük bir suç var. Konuyla ilgili gerekli delil ve belgelerimiz mevcut. Ak Parti İlçe Teşkilatı'nın şuanda Gazipaşa Belediyesi'ne 104 bin 17 lira borcu bulunmaktadır" diye aktardı.

 

Bu haber 1157 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. ALEVLİ BAYRAM (304 kez okundu.) - 27/05/2020
  2. 2. CEBELİ’DE BAZ ŞOKU (434 kez okundu.) - 27/05/2020
  3. 3. FIRTINA YIKTI GEÇTİ (265 kez okundu.) - 27/05/2020
  4. 4. EN SESSİZ BAYRAM (147 kez okundu.) - 27/05/2020
  5. 5. UYSAL’DAN ANLAMLI KUTLAMA (158 kez okundu.) - 27/05/2020
  6. 6. YENİKÖY'DE KENEVİR OPERASYONU (1149 kez okundu.) - 23/05/2020
  7. 7. HAVALİMANINDA SEVİNDİREN HABER (966 kez okundu.) - 23/05/2020
  8. 8. CORENDON'DAN ŞAŞIRTAN KARAR (856 kez okundu.) - 23/05/2020
  9. 9. ‘ALLAH BÖYLE TURİZMCİDEN KORUSUN’ (1216 kez okundu.) - 23/05/2020
  10. 10. AKKOCA'DAN YANIT GECİKMEDİ (1456 kez okundu.) - 23/05/2020
Facebook Yorumları