Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
CEREN’E PLAKETLİ TEŞEKKÜR 18/11/2020

CEREN’E PLAKETLİ TEŞEKKÜR

GAZİPAŞA’NIN en kalabalık okullarından biri olan Cumhuriyet Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ceren Dolu, yaptığı ödev ile büyük alkış aldı. Cumhuriyet Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Abdurrahman Çalış tarafından verilen Kazasker Cafer Paşa ödevini başarıyla tamamlayan Ceren Dolu’ya, Bursa’nın İnegöl ilçesinden plaket gönderildi.

 

ÖDEV VİDEOSUNU

İNEGÖL’DEN İZLEDİ

7. Sınıf öğrencisi Ceren Dolu, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Abdurrahman Çalış tarafından verilen Kazasker Cafer Paşa ödevini başarıya tamamladı. Ceren Dolu, ödevini bitirdikten sonra videosunu öğretmenine gönderdi. Ödev öğretmeni tarafından sosyal medya da paylaşıldı. Ceren’in öğretmeni ile sosyal medyadan arkadaş olan Bursa İnegöl Emlak Müşavirliği Başkanı Melih Uçaravcı videoyu izledi. Gazipaşalı öğrencinin canlandırdığı karakteri çok beğenen Emlak Müşavirliği Başkanı Melih Uçaravcı, Ceren Dolu ve öğretmeni Abdurrahman Çalış’ı kutladı. Melih Uçaravcı, İnegöl’de İshak Paşa Camisi’nin sülüetinin olduğu plaketi hediye olarak Ceren Dolu’ya gönderdi.

 

CEREN’E ÖZEL NOT

Melih Uçaravcı, plaketle birlikte başarılı öğrenci Ceren’e özele not gönderdi.  Uçaravcı gönderdiği notunda, “Değerli kardeşim Ceren, öncelikle izlemiş olduğum tiyatrodan dolayı seni tebrik ediyorum. Cafer Paşa’yı bir de senin betimlemenden izlemek inan ki beni çok mutlu etti. Ülkemizin geleceği için sen ve arkadaşların bizim için çok değerlisiniz. Mustafa Kemal’in de dediği gibi, “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” Umarım hayatın boyunca ülkemize, ailene ve topluma faydalı olacak sorumlu çalışkan ve başarılı bir öğrenci olursun. Sana gönderdiğimiz hediye de İnegöl İshak Paşa Caminin sülüeti bulunmaktadır. İshak Paşa Camii ile Cafer Paşa Beylik Hanı karşılıklı bulunan tarihi iki binadır. İnşallah bir gün İnegöl’ü ziyarete gelirseniz, bu iki yapıyı da göreceksiniz. Abdurrahman hocama, arkadaşlarına ve sana selam ile” yazdı.

 

GURUR DUYDUM

7. Sınıf öğrencisi Ceren Dolu, bu davranış karşısında mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu söyledi. Ceren Dolu, “Cumhuriyet Ortaokulu 7 sınıf öğrencisiyim. Cumhuriyet Ortaokulu’nda görev yapan Sosyal Bilgiler Öğretmenim Abdurrahman Çalış herkese ayrı ayrı konularda ödev verdi. Ben de bu konuyu araştırırken çalışmasını yaptığım isme denk geldim. Ve bu konuda bir çalışma yaptım. Osmanlı döneminde Kazasker olarak görev yapan Cafer Efendi’yi araştırdım.  Araştırmaların sonucu ödevimi hazırladım. O döneme uygun bir çalışma olması için mehteren takımı kıyafetleri giyerek video çekimi yaptık ve ödevimi öğretmenime yolladım. Her şeyimi kendim buldum. Mehter takımı kıyafeti giydim görseli kılıçla filan destekledim. Ödevimi hazırlamam 2-3 günü buldu. Ödevim de kazaskerin görevini anlattım. Cafer Efendi, Kanuni Sultan Sultan Süleyman döneminde görev yapmış bir kazaskerdir. Görevi, müdessirleri ve kadıları atamaktı. Divan da önemli davalara da bakıyordu. Öğretmenim de hazırladığımız ödevleri sosyal medya hesabında paylaşmış. Bursa İnegöl Emlak Müşavirliği Başkanı Melih Uçaravcı sosyal medyadan öğretmenimi takip ediyormuş. Benim yaptığım çalışmayı çok beğenmiş. Bursa’da İshak Paşa Camisinin karşısında benim araştırıp bulduğum Cafer Efendi’nin Han’ı varmış. Hatta Cafer Efendi Han’ı şuanda tadilattaymış. Bursa İnegöl Emlak Müşavirliği Başkanı Melih Uçaravcı, bana bu hediyeyi yollamış ve Bursa’ya bizi misafir olarak davetti. Buradan Abdurrahman Çalış öğretmenime ve bana hediye gönderen Melih Uçaravcı beye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bu haber 1007 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. SEVİNDİREN KARAR (244 kez okundu.) - 25/11/2020
  2. 2. CHP EMEKLİLERİ UNUTMADI (212 kez okundu.) - 25/11/2020
  3. 3. ALMAN TURİST ÖLÜ BULUNDU (293 kez okundu.) - 25/11/2020
  4. 4. EN SADE KUTLAMA (175 kez okundu.) - 25/11/2020
  5. 5. KADIN KOOPERATİFİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ (486 kez okundu.) - 24/11/2020
  6. 6. SERVİSÇİLERE DESTEK ÖNERİSİ (347 kez okundu.) - 24/11/2020
  7. 7. ESENPINAR’A YANGIN HAVUZU (325 kez okundu.) - 24/11/2020
  8. 8. SIRA SUYUMUZA MI GELDİ? (822 kez okundu.) - 24/11/2020
  9. 9. ESNAFIN KAFASI KARIŞIK (646 kez okundu.) - 23/11/2020
  10. 10. MOLOZ SİTEMİ (532 kez okundu.) - 23/11/2020
Facebook Yorumları