Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
BÜYÜKŞEHİRDE BORÇ REKORU 14/04/2019

BÜYÜKŞEHİRDE BORÇ REKORU

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin borcunu 4.3 milyar lira olarak açıkladı. Seçimlerin ardından ilk meclis toplantısını yapan Büyükşehir Belediye Bakanı Muhittin Böcek, mecliste birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda, Başkan Böcek, kendisine oy veren vermeyen herkese teşekkür etti. Başkan Böcek, kendisine oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağının altını çizerek, “19 ilçemizi ve Antalya’mızı hep birlikte yöneteceğiz” dedi. Toplantıda, 31 Mart 2019 itibarıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin  toplam 4.3 milyar lira borcu, Maliye ve İlbank gelirleri hariç vadeli 403 milyon lira alacağı olduğu açıklandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi(CHP), Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), İyi Parti, Demokratik Sol Parti(DSP) ve Saadet Partisi(SP) grup sözcüleri gündem konuşmalarını gerçekleştirdi. Siyasi partilerin grup sözcüleri Başkan Böcek ve meclis üyelerine 5 yıllık görev süresince başarılar dileyerek mecliste Antalya adına alınacak kararların hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

ANTALYA'YI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Başkan Muhittin Böcek ise Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 31 Mart yerel seçimlerinde halkın oylarıyla şekillendiğine dikkat çekti. Kendisini Millet İttifakı’nın başkan adayı olarak gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür eden Başkan Böcek, “Tüm sevgili dostlarıma, yoldaşlarıma, arkadaşlarıma, hemşirelerime huzurunuzda teşekkür ediyorum. Gece gündüz demeden bizimle birlikte koşan herkese teşekkür ediyorum. Bize oy veren vermeyen bütün vatandaşlarımızın Belediye Başkanı olacağımı burada özellikle altını çizerek söylüyorum” diye konuştu.  Seçimden önceki 99 günlük süre içerisinde gece gündüz demeden koşarak, Antalya’nın 19 ilçesi ve 913 mahallesine ulaşmaya çalıştığına dikkat çeken Başkan Muhittin Böcek, 25 yıllık siyasi hayatı boyunca hiçbir kimseyi ötekileştirmeden hizmet etme gayreti içerisinde olduğunu vurguladı. Görev süresi boyunca 19 ilçe belediye başkanını Cumhuriyet Halk Partili, İyi Partili Belediye Başkanı gibi göreceğini ifade eden Başkan Böcek, “19 ilçemizi ve aynı zamanda Antalya’mızı hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

 

BAŞKAN BÖCEK'TEN TÜREL'E TEŞEKKÜR

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gaziler ile ebediyete intikal edenleri rahmet ve minnetle anan Başkan Böcek, “5 yıllık süreç içerisinde Antalya’ya hizmet eden Sayın Menderes Türel’e, çalışma arkadaşlarına, geçen dönemde meclisteki çalışma arkadaşlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Antalya’mız için çivi çakan bütün belediye başkan arkadaşlarımıza ve tüm kamu kurum kuruluşlarının desteğiyle Antalya’mızın gelişmesine katkı koyan herkese minnetlerimi sevgilerimi saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

MALİ KONULARDA ÜYELERE BİLGİLENDİRME

Mecliste borçlanma ile ilgili gündem maddesinin görüşüldüğü sırada Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Selahattin Artun Meclis’e Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin mali tablosu hakkında bilgi verdi. Artun, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 31 Mart 2019 itibariyle 1’inci, 2’nci, 3’üncü etap raylı sistem yatırımları, İl Bank dahil iç banka borçları, tahakkuka bağlanmış, ihalesi yapılmış, hak ediş ödemeleri devam eden yatırımlara ilişkin toplam 3.3 milyar lira ve ihalesi yapılmış sözleşmesi gerçekleşen kısmi hakedişleri gelen yıllara sari yatırım borçları1milyar lira olmak üzere toplam 4.3 milyar lira borcu olduğunu açıkladı. Selahattin Artun Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 31 Mart 2019 itibariyle mevcut alacaklarının ise 403 milyon TL olduğunu kaydetti. Artun, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanına, SGK ve Emekli Sandığını ile vergi dairesine, elektrik vb resmi kurumlara borcu olmadığı bilgisini verdi.

 

Bu haber 554 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. SU KRİZİ NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK? (38 kez okundu.) - 26/06/2019
  2. 2. SU ABONELERİNE KÖTÜ HABER (36 kez okundu.) - 26/06/2019
  3. 3. DENİZ SUYU TEMİZ ÇIKTI (24 kez okundu.) - 26/06/2019
  4. 4. ÖZGENÇ'TEN ALTERNATİF ÖNERİ (34 kez okundu.) - 26/06/2019
  5. 5. BÜYÜKŞEHİRDEN JET AÇIKLAMA (34 kez okundu.) - 26/06/2019
  6. 6. GÜNEY'DE ETKİN DENETİM (26 kez okundu.) - 26/06/2019
  7. 7. VATANDAŞIN YARDIMINA JANDARMA YETİŞTİ (27 kez okundu.) - 26/06/2019
  8. 8. UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE HATTI (28 kez okundu.) - 26/06/2019
  9. 9. DOKTORDAN FAKLI YÖNTEM (38 kez okundu.) - 26/06/2019
  10. 10. 'BİZİM SIKINTIMIZ ARTAN MALİYETLER' (265 kez okundu.) - 25/06/2019
Facebook Yorumları