Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
BAŞKAN YILMAZ’A TURİZMCİ DESTEĞİ 22/05/2020

BAŞKAN YILMAZ’A TURİZMCİ DESTEĞİ

GAZİPAŞA Delfin Otel Sahibi Sinan Erkul da, Gazipaşa Belediyesi ile Gazipaşa Hepimizin Platformu arasındaki imar planı ve 18 uygulamaları tartışmalarına dahil oldu. Geçtiğimiz günlerde, Başkan Mehmet Ali Yılmaz’ın hayal kırıklığı yaşattığını dile getirdiği bir mektup yayınlayan Osman Uysal’ın sözlerine karşı açıklamada bulunan Erkul, “Gazipaşa'da sinsice bir oyun oynanıyor. 18 uygulamasına karşı çıkmak adına, Ak Parti’nin kirli tarihi örtülmeye, gerçekler karartılmaya çalışılıyor. Öncelikle bir konuya açıklık getirelim; 18 uygulaması imar planı değil, daha önce yapılan bir imar planının tamamı veya bir kısmında, üzerinde bina olan veya olmayan arsa ve arazilerde, maliklerinin onayı olmaksızın, imar planına uygun ada ve parseller oluşturularak bunların hak sahiplerine dağıtılmasıdır” dedi.

 

DUYARLI İNSANLAR İSTİSMAR EDİLİYOR

Gazipaşa’daki 18 uygulamalarının hakkaniyete dayalı ve şeffaf bir biçimde yapıldığını belirten Sinan Erkul, “Bu uygulama ilan edilmiş ve itirazlar da dikkate alınarak kesinleşmiştir. Ne var ki ranta doymayan, mevcut siyasal iktidarın yandaşları ve bir takım CHP yandaşı görünmekle birlikte rant beklentisi gerçekleşmeyen kişiler, değişik kılık ve biçimlerde 18 uygulamasına itiraz etmeyi sürdürmektedirler. Gazipaşa İmar Planı 12 Mayıs 2007 tarihinde, rantçı AKP hükümetinin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hiç kimseye bir şey sorulmadan, tartışılmadan, gizlice yapılmış ve onaylanmış; Gazipaşa AKP ve MHP Örgütleri, Belediye Meclis Üyeleri planın arkasında durmuş ve desteklemişlerdir. Bu imar planı ile yapı adaları; yapılaşma düzeni, yoğunluğu, esasları ve diğer yapılaşmaya ilişkin konular belirlenmiştir. Bu plan ile Gazipaşa’nın doğasının, denizinin katledilmesi yasalaşmış, deniz yolu çok katlı binalar ile betona terk edilmiş, sahiller çok katlı, hacimli otellere peşkeş çekilmiştir. Gazipaşa, başta Ak Partililer olmak üzere her türden rantçıya terk edilmiştir. Hal böyleyken, kendilerini sözde ‘Gazipaşa Hepimizin Platformu’ diye lanse eden, gerçekte, 18 uygulaması ile rant beklentisini tatmin edemeyenlerin veya AKP/MHP bloğunun güdümündeki bir takım kişiler, doğaya karşı duyarlı samimi kişileri de istismar ederek yaygara koparmaya devam etmektedir” diye konuştu.

 

UYSAL EKMEĞE YAĞ SÜRÜYOR

Erkul, Osman Uysal’ın Gazipaşa çıkarlarını savunmaya hakkı olmadığını öne sürerek, “Bu kişilerin sözcüsü olduğunu iddia eden Sayın Osman Uysal 'da bu yaygaracılardan biridir. Sözde ‘Gazipaşa Hepimizin Platformu’ yukarıda belirttiğim nedenlerle, Gazipaşa Halkını temsil etme özelliğine; Sayın Osman Uysal ise ne bu platformun sözcüsü ne de bir bireyi olarak Gazipaşa Halkının çıkarlarını savunacak ehliyete sahip değildir. Sayın Osman Uysal çok uzun yıllar Gazipaşa 'da yaşamamaktadır. CHP Gazipaşa İlçe Örgütü üyesi değildir. 1980 öncesi lise yıllarında, Facebook sayfasındaki kendi ifadesi ile ‘sol bir örgüte yakınlaşma içinde‘ olmuş, onun dışında Gazipaşa'da hiç bir CHP aktivitesi içinde bulunmamıştır. Hal böyleyken kendisini sürekli CHP'li olarak tanıtması, Belediye Başkanının 30 yıllık arkadaşı olduğunu söylemesi, CHP'nin ilkelerine, sloganlarına sığınması, CHP'li Belediyeleri övmesi riyakârlıktır. Osman Uysal aslında CHP'li Belediye ve onun başkanını yıpratmak için kara bir propaganda yürütmekte, AKP-MHP bloğunun değirmenine su taşımaktadır. Bu propagandayı yürütürken CHP‘lilik ve siyaset okumuş olmak gibi maskeler takarak gerçek yüzünü gizlemektedir. Sayın Osman Uysal, Gazipaşa'nın doğasına sahip çıkar gibi görünürken, asıl yapmak istediği AKP/MHP bloğunun ekmeğine yağ sürmektir” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKANI YIPRATMAYA HAKKI YOK

Turizmci Sinan Erkul, Osman Uysal’ın şimdiye kadar Ak Parti tarafından yapılan doğa katliamlarına neden karşı çıkmadığını sorarak, “Sayın Osman Uysal 18 yıllık, yağmacı, yalancı AKP hükümetinin hangi doğa katliamına karşı çıkmıştır, buna ilişkin bir kanıtı var mıdır? 18 yıllık siyasal İslamcı AKP diktatörlüğü süresince; Karadeniz Sahil Yolu ile Sinop Akkuyu Nükleer Santralleri ve yüzlerce termik ve hidroelektrik santraliyle ülkemizin bütün doğası ve sahilleri yok edilmiş; 414 bin hektar orman katledilmiş, sadece İstanbul 'da hava alanı, yol, köprü projeleri için 3 milyon ağaç kesilmiş, tarım arazilerimiz 27 milyon dekar azalmış, İstanbul betona gömülmüştür. Ankara; AKP'nin fetöcü ortağına parsel parsel satılmıştır. Gazipaşa'yı da ranta teslim eden, yukarıdaki aynı kafa, yönetim biçimidir. AKP'nin yağma, talan düzenine ses çıkaramayanların ve bundan nemalanların, bu gün AKP-MHP bloğunun arkasına gizlenip CHP'li Gazipaşa Belediyesi ve onun başkanını yıpratmaya hakkı yoktur” dedi.

 

Bu haber 1192 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. ŞAHİN’DEN MÜJDELER (106 kez okundu.) - 03/06/2020
  2. 2. UÇURUMDA CAN PAZARI (117 kez okundu.) - 03/06/2020
  3. 3. BU NASIL MANTIK? (103 kez okundu.) - 03/06/2020
  4. 4. ESKİ NORMALE DÖNDÜK (64 kez okundu.) - 03/06/2020
  5. 5. ÜRETİCİLERE ÇKS ÇAĞRISI (54 kez okundu.) - 03/06/2020
  6. 6. KÖY YOLUNDA KORKUTAN KAZA (1127 kez okundu.) - 02/06/2020
  7. 7. GAZİPAŞALININ TERCİHİ İSTANBUL (830 kez okundu.) - 02/06/2020
  8. 8. ÇİFTÇİLERE TAHLİL ÇAĞRISI (338 kez okundu.) - 02/06/2020
  9. 9. NORMALLEŞME DENETİMİ (340 kez okundu.) - 02/06/2020
  10. 10. SARISU AÇILIYOR AYSULTAN BEKLİYOR (533 kez okundu.) - 02/06/2020
Facebook Yorumları