Gazipaşa Sahil | Gazipaşa Haber
firma reklam
‘ANCAK RÜYASINDA GÖRÜR’ 13/02/2020

‘ANCAK RÜYASINDA GÖRÜR’

CUMHURİYET Halk Partisi İlçe Başkanı Ömer Güven, ‘Sikke nerede?’ diye soran Ak Parti İlçe Başkanı Ali Doğan’a cevap verdi. Güven, “Ali Hocam, sikkeyi merak ediyormuş. Öncelikle şunu belirteyim, 2002’den bu yana ekonomisiyle, milli servetiyle, mal varlığıyla katlettikleri bir Türkiye, bir Gazipaşa var. Stratejik derinlik denilerek dış politikada yapılan yanlışlarla Türkiye'yi komşularıyla sorunlu hale getirdiler. Diyanet İşleri kontrolündeki AKP; dualarında birlik beraberlikten bahsediyor ama insanları sürekli ayrıştırıyor. Toplumda kültürü ve ahlakı bitirdiler. Buna bağlı yoksulluk başladı. Yoksulluk biat kültürünü beraberinde getirdi. Bu ülkeyi ilmik ilmik sömürdüler. Öyle bir Ak Parti zihniyeti var ki, yoksulluktan ‘Çocuğum aç’ diye kendini yakan insanı bile terörist ilan ettiler. Vicdan bitti bu ülkede, ahlak bitti. Ali Hocam hala bu yıkıntının, çöküntünün farkına varamıyorsa, kendisine benim diyecek bir şeyim yok. Türkiye’de çok küçük bir azınlık var, zenginleşip mutlu olan. Genel olarak yoksullaşan bir halk var. Bunu göremiyorlarsa, hala anlayamıyorlarsa, onlara benim bir kıyağım olsun, Aziz Nesin’in Matematik Köyü’ne ben bunları bir aylığına göndereyim” dedi.

 

İKTİDAR GÜCÜ MASALINA İNANMAYIN

Ak Parti İlçe Başkanı Doğan’a, 2014 yılında iktidar gücü masallarıyla ilçeyi hizmete doyuracağı sözünü verenlerin, sürekli kredi çekerek Gazipaşa Belediyesi’ni borç batağına soktuğunu hatırlatan CHP İlçe Başkanı Güven, “Şu anda da olduğu gibi hizmet için Gazipaşa Belediyesi’ne iktidar elinin değmesi gerektiğini belirtenler, 2014-2019 yılları arasında 60 trilyona yakın kredi yetkisi istedi. Hani para muslukları açılacak, iktidar eliyle Gazipaşa’ya hizmet yağacak, hani borçsuz belediye bırakılacaktı? Aksine, sürekli kredi çekerek belediyenin borç yükünü arttırdılar. Durum böyleyken, hala Ali Hocam, iktidar gücü olmazsa hizmet gelmez masalı anlatıyor, sakın inanmayın. Tek bildikleri kredi çekerek, asfalt dökmek oldu. Zaten dökülen asfalt da, sıcak asfalt değil. Döktükleri asfaltlar birkaç ay içinde ya çöktü yada döküldü. Evet, belediyemiz de kredi çekip, borçlanıyor. Önemli olan, aldığın krediyi ödeyebilmek. Şu ana kadar, Mehmet Ali Başkanımızın ödemediği bir kredi var mı? Ama Mehmet Ali Yılmaz, onların bıraktığı borçları ödüyor. Gazipaşa esnafına sorabilirler, her ay insanların alacakları ödeniyor. İller Bankası’na her ay para kesiliyor. Kimin borçları bunlar? Gazipaşa’da şu anda hangi esnaf belediye başkanımızın bir kuruş rüşvet istediğini, bağış istediğini konuşuyor? Bu bir ahlaksızlık değil miydi, geçmişte bunu duymamışlar mıydı?” diye sordu.

 

SİKKEYİ SAĞLAM ÇAKARIZ

Geçmiş dönemin de borçlarını ödeyerek sıfırdan bir belediye inşa ettiklerini belirten Başkan Güven, “Bunlar bir anda olmaz. Biz, sikkeyi çok sağlam ama yavaş yavaş çakıyoruz. Onun için merak etmesinler, sikke çakmayı iyi biliriz. Sikkeyi çaktığımızda da sağlam kalır. Ali Hocam merak etmesin her şey düzelecek, her şey yoluna girecek. Bu halk da mutlu olacak. Çünkü biz bu insanlara mücadele etmeyi öğretiyoruz. Sadakayı değil, kazanmayı öğreteceğiz. Üretmeyi öğreteceğiz. Biz bir kültür farklılığına gidiyoruz. Zaten, kültür bittiği zaman, insanlar dedikodulara başlar. Oraya buraya, ‘psikolojisi bozuk’ diye laf atmaya başlar. Ama genelde bu lafı söyleyenler, hep kendileridir. İlçemizdeki dedikodu merkezinin neresi olduğunu Gazipaşalı çok iyi biliyor. Herkes sağına soluna baksın, herkes sağını solunu zapt etsin. Bu ülkeye barış gelsin. Barış olmazsa, insanlar birbirlerini dinlemez. Bu, insanın kendi kişiliğinden ödün vermek değildir. Onları anlamak, sevmektir” dedi.

AK IŞIK KENDİNİ BİLE AYDINLATAMIYOR

Bugün seçim olsa, vatandaşın kararının önceki gibi olmadığını gözlemlediğini belirten Doğan’a, Gazipaşa halkının ‘artık yeter’ diyerek 31 Mart’ta CHP yerel iktidarını göreve getirdiğini hatırlatan Güven,

“Ben de, ilçedeki bütün cenazelere, taziyelere gitmeye çalışıyorum. Oy versin yada vermesin, vatandaşımızın pişman olduğunu görmüyorum. Tek gördüğüm, yarattıkları ekonomik krizden dolayı, yoksullaşan insanlar ve bir iş beklentisi. En büyük sorun işsizlik, beklentiler bu yönde. Ama bu tabloyu biz yaratmadık. Ak Parti’ye üye olmadan hastaneye, öğretmenevine, orman işletmeye yada başka bir yere işe alınmayanları bu halk daha unutmadı. Ben 1 kişiye dahi iş vaadinde bulunup ‘CHP’ye kayıt ol’ demedim. Biz halkımızı ayrıştırmıyoruz ve siyasi ayrımcılık da yapmıyoruz. Ayrıca şu an önceki dönemde olduğu gibi hiç kimse ‘Belediyede yolsuzluk var’ yada ‘Benden zorla bağış aldı’ demiyor. O nedenle Ali Hocam Gazipaşa Belediyesi’ni rüyasında görmekten öte gidemez. Ve artık kendini bile aydınlatamayan Ak Parti ışığı Gazipaşa’ya hizmet ışınlayamaz” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1254 kez okundu.
Gazipaşa Güncel Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. TAHSİS TARTIŞMASI (550 kez okundu.) - 25/09/2020
  2. 2. MİLLİ SERVET ÇÜRÜYOR (464 kez okundu.) - 25/09/2020
  3. 3. FENERBAHÇELİLERDEN CINGIL’A DERBİ ZİYARETİ (391 kez okundu.) - 25/09/2020
  4. 4. DEREYE YENİ KÖPRÜ (479 kez okundu.) - 25/09/2020
  5. 5. TARSİM UYARISI (318 kez okundu.) - 25/09/2020
  6. 6. SİCİL AFFI ÇAĞRISI (517 kez okundu.) - 24/09/2020
  7. 7. DOĞANCA YOLLARI ASFALTLANIYOR (514 kez okundu.) - 24/09/2020
  8. 8. KUMARA REKOR CEZA (652 kez okundu.) - 24/09/2020
  9. 9. YAYLA YOLU TAMAM (537 kez okundu.) - 24/09/2020
  10. 10. ABİNİN FERYADI (1062 kez okundu.) - 23/09/2020
Facebook Yorumları