Yaylada bağlama kursu
Yazar Gazipaşa Sahil   
Cuma, 19 Ağustos 2011 08:38

balamaToroslar'ın zirvesindeki Gökkuzluk ve diğer yaylalarda yaz tatilini geçiren çocuklar için, Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi bağlama kursu açtı
GAZİPAŞA Halk Eğitim Merkezi tarafından Gökkuzluk Yaylası’nın Söğüt Mevkiinde bağlama kursu açıldı. Bağlama öğrenen torunlar çaldı, dedeler oynadı. Halk Eğitim Merkezi'nin yaylada açtığı bağlama kursunu bağlama öğretmeni Mehmet Ali Uysal verdi. Çevre yaylalardan öğrenciler bir ay boyunca her gün Gökkuzluk Yaylası'na gelerek söğüt ağacının gölgesinde bağlama öğrendiler. Kursu tamamlayan çocuklar ders aldıkları ağacın altında toplanarak yayla halkına mini bir konser verdiler. Bağlama kursu kapanış törenine Gazipaşa Halk Eğitim Müdürü Tuncer Çomruk da katıldı.
Müdür Çomruk öğrencilerin konserini çok beğendiğini söyledi. Çomruk yaptığı konuşmada, "Öğrencilerimizden gelen istek üzerine Gökkuzluk Yaylası'nda bağlama kursu açtık. Kursa 12 kişi ile başladık, 25 kişi ile devam ettik. Çocuklarımız yaylada olsa da halk müziğimizi yaşatmaktalar. Bu tür kurs faaliyetlerimiz devam edecek" dedi.
Kursun kapanış şenliğinde öğrenciler değişik parçalar seslendirdiler. Oyun havaları ile biten finalde öğrenciler çaldı, yaşlılar oynadı.
Bağlama öğretmeni Mehmet Ali Uysal'ın verdiği konserle yayladaki bağlama kursu son buldu.

 

Yorum ekle

Yayınlanmayacak Yorumlar!
1- Yorum formunun altında bulunan güvenlik kodunu girmeyenler,
2- Geçersiz bir email adresi yazanlar,
3- Hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

- İftara yoğun ilgi
2-2GAZİPAŞA'DA bir yıl önce öğretmen, din görevlisi ve...
- Yayla yollarında asfalt hazırlığı
olololoGAZİPAŞA Belediyesi, ilçeye bağlı yaylalarda yol...
- "Kurumlara yapılan bağış fitre sayılmaz"
Ahmet_amil_Ok_6GAZİPAŞA Müftüsü Ahmet Şamil Ok, Ramazan ayında birçok...
- Asker adaylarına çağrı
rfan_Turul_2GAZİPAŞA Askerlik Şubesi'nden yapılan açıklamada, 2014 yılı...

Ziyaretçi Bilgileri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1553