Gündem

 

   GAZİPAŞA'DA hatalı sollama nedeniyle yaşanan motosiklet kazasında ağır yaralanan Yusuf Birgöz'ün(22) beyin ölümü gerçekleşti. Alanya'da tedavi gördüğü hastaneden Antalya'ya sevk edilen talihsiz gençten kötü haber geldi.

Rate this item
(0 votes)

 

   Yaklaşık 17 bin aracın trafiğe kayıtlı olduğu Gazipaşa’da, 2014 yılında meydana gelen 74 kazadan 50'sinin motosiklet kullanıcılarından kaynaklandığı belirlendi

Rate this item
(0 votes)

Belediyedeki işlerinden olan işçiler, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Parkı girişinde imza kampanyası başlattı. Mağdur durumda olan işçiler, işlerine iadesini istiyor.

Gazipaşa Belediyesinden işten çıkarılan işçiler, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Parkı girişinde imza kampanyası başlatarak, işe geri alınmaları konusunda ilçe halkından destek istedi.  Gazipaşa Belediyesi yönetiminin yasa dışı davrandığını ve hiçbir yasa tanımadığını belirten işçiler, yasal tebliğ yapılmadan işlerine son verildiğini belirtirlerken, bir süre devam edecek imza kampanyasına destek veren vatandalar da Belediye Başkanı Adil Çelik’e, “İşçinin, emekçinin, garibanın ekmeğiyle oynama” çağrısında bulundu. Gazipaşa Belediyesinden çıkarılan işçilere destek vermek için imza kampanyasına katılan CHP İlçe Başkanı Bülent Kocabaş da, “Daha öncekilerle birlikte işten çıkarılan 42 işçi için başlatılan imza kampanyasına destek vermek için buradayız. Bu işçilerimiz, sadece CHP’li oldukları gerekçesiyle işten atıldılar. Emekçinin üzerinden siyaset yapılmasını kınıyorum ve partiyle sağ-sol ayrımı yapılmadan tüm ilçe halkını, imza kampanyasına destek vermeye davet ediyorum” dedi. İşlerine son verilen işçilerin imza kampanyasının yanısıra CHP’nin de desteğiyle, 22 Ağustos Cuma günü öğle saatlerinde Cumhuriyet Meydanında miting düzenleyecekleri öğrenildi.

 

 

 

 

Rate this item
(0 votes)

 

GAZİPAŞA Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Başkanlığı görevine atanan Murat Özgen, basınla tanışma toplantısı düzenleyerek hedeflerini anlattı. Dün saat 12.30’da Kızılin Beach’te gerçekleştirilen toplantıda konuşan Ülkü Ocakları Başkanı Özgen, “Göreve yeni geldik ve almış olduğumuz sorumluluğun bilincindeyiz. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak önceliğimiz, Türk milletinin, Türk devletinin birlik ve bütünlüğünü koruyarak, çıkarları doğrultusunda hareket etmektir. Bizim birinci önceliğimiz bu. Ayrıca Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletini kendine şiar edinmiş gençler yetiştirmektir amacımız. Göreve yeni geldik, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak tabi ki eğitime öncelik vereceğiz. Eğitim alanında, Ocak Dershaneleri adı altında bir proje düşünüyoruz. Kısaca anlatmam gerekirse; her bir dershanede ocak yönetimimizde bulunan değerli öğretmenlerimiz ile ocağa gelen ve gelmeyen 15-20 tane gence kendi imkanlarımız doğrultusunda yetiştirmeyi, eğitimlerini aldırmayı düşünüyoruz. Biz istiyoruz ki Ülkü Ocaklarından yetişen gençlerden bir öğretmen, bir savcı, bir doktor, bir polis çıksın. Burada en büyük ve esas amaç, gariban arkadaşlarımıza yardımcı olmak. Ülkü Ocakları, her zaman mazlumun yanında olarak projelerini devam ettirecek. Bu eğitimlerini karşılayacağımız genç arkadaşlarımız, bizim toplumdaki yüzümüz olacak. Herkes kendi evinin önünü temizlese, bütün mahalle pislikten kurtulur. Biz bunu Gazipaşa'da başlatacağız. Birçok çalışmalar düzenleyerek insanlara nasıl daha çok yardımcı olabiliriz, bunu arayacağız. Her şeyden önemlisi ise, Allahın rızasını nasıl alırız bunu düşüneceğiz. Gençlerimize her zaman milli şuuru aşılamaya devam edeceğiz. Siyasi parti gözetmeksizin, Gazipaşa'da ezilen tüm mazlumların yanında olacağız. Biz Gazipaşa'da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, Gazipaşa'nın son sözü ve son yumruğu biz olacağız” dedi.

 

Rate this item
(0 votes)

Alanya-Gazipaşa arasına 50 metre genişliğinde çevreyolu yapılacak. Proje çalışması tamamlanan yeni yol trafiğe nefes aldıracak

Rate this item
(0 votes)

GAZİPAŞA İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Fatih Hati'nin, Antalya-Döşemealtı İlçe Jandarma Komutanlığı'na tayini çıktı. Yüzbaşı Hati'nin yerine ise, Batman Beşiri İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Çilek atandı. Bayram sonrası görevine başlayan Yüzbaşı Çilek, ilk ziyaretini dün Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk'a yaptı. Kaymakam Pamuk, Kürşat Çilek ile bir süre sohbet ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Gazipaşa'nın gelişmeye açık bir ilçe olduğuna değinen Yüzbaşı Kürşat Çilek ise, "Havalimanının hizmete girmesi, Gazipaşa için çok iyi bir yatırım olmuş. Bu nedenle ilçenin kısa sürede gelişip değişeceğini düşünüyorum. Jandarma olarak, sorumluluk alanımızda değişime karşı gerekli güvenlik tedbirlerimizi arttıracağız. İnşallah güzel şeyler olacak" dedi. Yüzbaşı Çilek'in kamu kuruluşlarına yönelik ziyaretlerine devam etmesi bekleniyor.

Rate this item
(0 votes)

AK PARTİ Antalya Milletvekili Sadık Badak, dün Gazipaşa'ya gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu. Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik ile makamında görüşen Milletvekili Badak, daha sonra muhtarlarla biraraya geldi. Dün ilk olarak Gazipaşa Belediyesi'ni ziyaret eden Milletvekili Badak'ı Belediye Başkanı Çelik ve Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Akşit kapıda karşıladı. Başkan Çelik, Badak'a yapılan hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. Başkan Çelik, yaylalarda yapılan asfalt çalışmaları ile birlikte deniz yolundaki çalışmalar ve yapılacak bisiklet yolu projeleri hakkında bilgiler aktardı.
Milletvekili Badak, 10 Ağustos'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili muhtarlarla buluştu. Belediye Kültür Merkezi'ndeki toplantıya, muhtarların yanısıra partililer de katıldı. Toplantıda muhtarların sorunlarını dinleyen Badak, Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemiyle ilgili bilgiler de verdi.

Rate this item
(0 votes)

CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ekibiyle birlikte, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İnsanoğlu için vatandaşlardan destek istedi. Dün öğleden önce parti binasında yöneticilerle biraraya gelen Başkan Kocabaş, ilk olarak İhsan Oğuz İş Merkezi'ndeki esnafları ziyaret etti. CHP'liler daha sonra ise, fuar alanındaki giyim pazarına ziyarette bulundu, İhsanoğlu'na ait broşürlerden dağıttı. Türkiye'nin geleceği için oyların Ekmeleddin İhsanoğlu'na verilmesini isteyen Kocabaş, "Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı makamını da ele geçirerek iyi ya da kötü tüm kararları kendisi almak istiyor. Bu nedenle bütün yetkiler aynı isime verilmemelidir. Çünkü özellikle barış süreciyle ilgili yanlış adımlar atılıyor. Ülkemiz bölünmeye doğru gidiyor. Buna el birliğiyle izin vermeyelim" diyerek vatandaşlardan oy istedi. Başkan Kocabaş, seçim ziyaretlerine ara vermeden devam edeceklerini bildirdi.

Rate this item
(0 votes)

TOROSLARIN eteğinde kurulu Yeşilyurt Mahallesi'nde yaklaşık 100 yıldan buyana geleneksel olarak düzenlenen etkinlik, Ramazan Bayramı'nın yayla dönemine denk gelmesi nedeniyle bayramın ikinci günü Mihrap yaylasında yapıldı. Geleneksel bayram yemeği, hayırsever Ahmet Gülcan tarafından Mihrap Yaylası'na yaptırılan caminin açılışı daha da anlam kazandı.
Yeşilyurtlular tarafından yıllardır sürdürülen barış ve kardeşlik yemeği için kadınlar, sabahın erken saatlerinden itibaren gelecek misafirler için hazırlığa başladı. Mihrap yaylasında toplanan vatandaşlar, okunan mevlit ve duaların ardından bayramlaştı. Bayramlaşma merasiminin ardından yemek ikramına geçilirken, Mihrap yaylası alanında kurulan kazanlarda yemekler pişirildi.
ÇOK MUTLU OLUYORUZ
75 yaşındaki Mahmut Bilgin, geleneklerin devam etmesinden mutlu olduğunu belirterek, "Eksiden bayramlar daha coşkuluydu. Bayram sabahı herkes evinden getirdiği yemekleri, cami bahçesinde kurulan sofrada önce misafirler olmak üzere ikram eder, yemekler yenirdi. Ardından güreşler yapılır, dikilen ağaç ve taş kalelere atışlar yapılır ve yılın avcıları seçilirdi. Bir kişi konuştuğu zaman bin kişi susar dinlerdi. Bu dediğim 70 yıl önceydi, o günleri özledik ama bu geleneğin sürdürülmesi de güzel" dedi.
Alime Gür isimli vatandaş ise, geçmiş yıllarda evlerde pişirdikleri yemekleri camii avlusuna getirerek misafirlere ikram ettiklerini anlatarak, "Son yıllarda evlerden yemek getirmek yerine, ortaklaşa kurduğumuz kazanlarda yemek pişirip misafirlere ikram ediyoruz. Bu geleneğimiz uzun yıllar sürer" dedi.
KATILIMCILARA TEŞEKKÜR
Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Rıza Bahçe ise, geleneksel bayram yemeğine çok sayıda kişinin katıldığını belirterek, "Bu gelenek bize, atalarımızdan kalan yüz yılların geleneğidir. Geleneğimizi yeni nesillerde sürdürüyoruz, eskiden yemekler evlerden gelirdi, gelenek biraz değişti. Şimdi burada kazanlarda yapıyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Rate this item
(0 votes)